Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Autoplius.lt barometras“: lietuviai įveža automobilius iš Vokietijos, išveža - į Rusiją

„Volkswagen Passat“
„Volkswagen Passat“
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš viso Lietuvoje 2010 metais pirmą kartą registruotų naudotų automobilių buvo net 32 tūkstančiai – tai yra net 68 procentais daugiau, negu 2009 metais. Iš šalies naudotų mašinų buvo išvežta net 35 proc. daugiau – viso 33.4 tūkst.

Anot „Autoplius.lt barometro“ (ketvirtinio lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt leidinio) medžiagos, daugiausia naudotų automobilių į Lietuvą atkeliavo iš Vokietijos: net 41 proc. Iš Prancūzijos buvo įvežta 17 proc., o Italijos – 14 proc. naudotų mašinų.

Dažniausiai įvežami buvo „Volkswagen“ automobiliai: „Passat“ (viso įvežta 9387 mašinos), „Golf“ (5676) bei „Sharan“ (1575) užėmė atitinkamai pirmą, antrą ir dešimtą vietas populiariausių naudotų automobilių dešimtuke. „Audi A6“ (4594) bei A4 (3232) užėmė trečią bei penktą vietas, o „Opel“ koncerno gaminiai „Astra“ (4008), „Vectra“ (2804) bei „Zafira“ (1847) pasidalino atitinkamai ketvirtą, šeštą bei aštuntą vietas sąraše.

Šiame sąraše dominavo vokiškos automobilių markės. Tarp jų įsiterpti pavyko tik „Renault Scenic“ (septinta vieta, 1847 vnt.) bei „Toyota Avensis“ (devinta vieta, 1621 vnt.).

Iš Lietuvos išvežtų automobilių „topuose“ – tie patys modeliai. „VW Golf“, „VW Passat“, „Opel Vectra“, „Opel Astra“ buvo tarp iškeliaujančių mašinų lyderių.

Verta paminėti, kad į Lietuvą atkeliauja daugiausiai vienuolikos – penkiolikos metų amžiaus automobiliai, tuo tarpu į Rusiją bei kitas šalis dažniausiai išvažiuoja senesnės nei dvidešimt vienerių metų mašinos.

Daugiausia jų iškeliauja į jau minėtą Rusiją (24 proc.), Kazachstaną (12.5 proc.), Baltarusiją (11.7 proc.), Kirgistaną (10.5 proc.) bei Ukrainą (9.4 proc.).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas