Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai – patiklūs automobilių pirkėjai

Kauno automobilių turgus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno automobilių turgus
Šaltinis: 15min
0
A A

Automobilio įsigijimas lietuviams atrodo kaip įprastas ir kasdienis procesas – dalis jį perka su niekuo nepasitarę ar nesibaimindami į apžiūrą vežasi reikalingą grynųjų pinigų sumą. Įdomu, kad gerokai daugiau vyrų (30 proc.) įsigijo automobilį be jokių konsultacijų, skirtingai negu moterys (2 proc.). Tai parodė lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt liepą inicijuota apklausa, kurioje dalyvavo beveik 900 respondentų.

Viktoro Daukšo, Autoplius.lt vystymo vadovo teigimu, jei lietuviai ne taip patikliai įsigytų automobilius, dažniau galėtų džiaugtis gerais pirkiniais. 

„Moterys, mažiau išmanydamos apie automobilius, perka juos daug atsargiau ir, kaip parodė apklausos rezultatai, rečiau nusivilia pirkiniu. 6 proc. moterų nurodė, kad automobilio pirkėjas nutylėjo tikrąją automobilio būklę ir gedimus. Tuo tarpu transporto defektų nepastebėjo kas dešimtas vyras“, – pastebi automobilių rinkos ekspertas.

Su automobilius išmanančiais bičiuliais pirkdami automobilį konsultavosi 43 proc. apklausoje dalyvavusių vyrų ir 50 proc. moterų, su artimiausiais žmonėmis tarėsi tik 13 proc. vyrų ir net 32 proc. moterų. Vyrai pasitikėjimą turimomis žiniomis parodo ir dažniau įsigydami automobilį be bandomojo važiavimo (11 proc.) negu moterys (4 proc.).

Apžiūrėti automobilio – su reikalinga grynųjų suma

Beveik kas penktas apklausos dalyvis (18 proc.) nurodė, kad į susitikimą su automobilio pardavėju, kur bus apžiūrima transporto priemonė, vežasi reikalingą grynųjų pinigų sumą. Vyrai ne tokie atsargūs kaip moterys – 23 proc. jų pasiima reikalingą sumą, o moterų – tik 14 proc.

Užstatui reikalingus pinigus vežasi beveik trečdalis (32 proc.) apklausos dalyvių, o 28 proc. apžiūrėti automobilio vyksta su banko kortele, tad prireikus galėtų juos išgryninti.

„Visos sumos tikrai neverta vežtis su savimi – tai tiesiog nesaugu. Pakanka turėti užstatą, nes visada galėsite su pardavėju į banką nuvažiuoti kartu. Daugiau nei ketvirtadalis apklausos dalyvių taip pat nurodė, kad jiems nėra svarbus susitikimo laikas ir vieta, nes pagrindinis tikslas – apžiūrėti automobilį. Žinoma, patartume automobilį apžiūrėti šviesiu paros metu, nes būtent tada geriausiai matosi kėbulo pažeidimai, taip pat saugiausia susitikti viešoje vietoje.“, – atkreipia dėmesį Autoplius.lt vystymo vadovas.

59 proc. prieš pirkdami automobilį, servise neatlieka jo apžiūrosDar vienas pirkėjų patiklumą įrodantis faktas, susijęs su automobilio kaina. Jei naudoto automobilio kaina yra 30 proc. mažesnė negu rinkos vidurkis, 24 proc. vyrų ir net 35 proc. moterų tai vertina teigiamai ir jiems tai nekelia įtarimo – jie mano, kad tai puiki galimybė nusipirkti automobilį pigiau. Žemesnę už rinkos vidurkį automobilio kainą kaip įspėjimą, kad automobilis techniškai netvarkingas, vertina 14 proc. apklausos dalyvių (moterų – tik 9 proc.).

Pasak V. Daukšo, jei automobilis parduodamas 30 ar net 40 proc. pigiau už rinkos vidurkį, tai reiškia, kad transporto priemonė turi paslėptų problemų arba tai bandymas išvilioti pinigus iš patiklių pirkėjų.
Servisuose tikrina nedaugelis. 34 proc. apklausos dalyvių nurodė blogiau nei vidutiniškai žinantys, kaip patikrinti, ar automobilio pardavėjas yra jo savininkas. 

Savo žinias, kaip patikrinti, ar automobilis buvo patekęs į avariją, liaudiškai tariant „daužtas“, blogiau nei vidutiniškai vertina 32 proc. apklausos dalyvių. 59 proc. prieš pirkdami automobilį, servise neatlieka jo apžiūros.

V. Daukšas atkreipia dėmesį, kad apžiūrėdami automobilį, pirkėjai patikrintų jo būklę. „Geriausia investuoti nedidelę sumą (apie 100 litų) ir nuvažiuoti į nepriklausomą autoservisą bei patikrinti perkamo automobilio būklę. Taip pat reikėtų patikrinti, ar automobilis neturi teisinių apribojimų ir priklauso parduodančiam asmeniui“, – teigia V. Daukšas.

Daugiau nei pusė apklausos dalyvių (52 proc.) nurodė, kad automobilį įsigijo ar planuoja įsigyti klasifikuotų automobilių skelbimų portaluose, automobilių turguose – 22 proc., kreipsis pas draugus, pažįstamus – 14 proc., naujų automobilių salone ar užsisakys iš užsienio – po 5 proc.

Apklausos rezultatai parodė, kad daugelis automobilių pirkėjų nežino, kur rasti reikalingos informacijos apie automobilio įsigijimą. Siekdama, kad automobilių pirkėjai nebūtų apgaudinėjami, Autoplius.lt komanda portale pateikia patarimus apie saugų automobilio įsigijimą ir transporto priemonių pirkimo–pardavimo sutarčių šablonus.

Komentarai
Temos Autoplius.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas