Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 15:55

„Mercedes-Benz“ planuoja vandeniliu varomą sedaną anglies pluošto kėbulu

„Mercedes-Benz“ koncepcinis sedanas
Gamintojo nuotr. / „Mercedes-Benz“ koncepcinis sedanas
„Mercedes-Benz“ pradėjo darbą prie visiškai naujo modelio vandeniliu varomu varikliu ir sedano kėbulu, pagamintu iš anglies pluošto. Šis automobilis taps kompanijos atsakymu „Audi E-tron“ ir „BMW i“ serijos mašinoms. Jau 2015-aisiais automobilį, kuris šiuo metu vadinamas „E Superlight“ vardu, tikimasi gaminti serijiniu būdu, praneša „Car Magazine“.

Keturių durų sedanas, gaminamas panaudojant būsimosios kartos E klasės platformą, nebus nei superautomobilis, nei subkompaktinio segmento „žaliųjų technologijų“ žvaigždė. Tačiau būtent ši klasė įkūnija „Mercedes-Benz“ markės vertybes. „E Superlight“ matmenys bus panašūs į CLS, tuo tarpu kaina atrodys kaip iš S klasės kainoraščio. Manoma, kad jo išvaizdoje dominuos pastaraisiais metais pristatytų koncepcinių modelių „F 800 Style“ ir „F 125!“ linijos.

Šaltinis iš Zindelfingeno teigia, kad „E Superlight“ turės rafinuotą svirtinį galinių durų mechanizmą su palyginti trumpomis atgal nustumiamomis plokštumomis. Vienas iš kėbulo ypatumų – nebus priekines ir galines duris skiriančio statramsčio. Inžinieriai mano, kad iš anglies pluošto pagaminto kėbulo standumas visiškai pakankamas ir šios detalės paprasčiausiai neprireiks. Jei šis sprendimas bus realizuotas serijiniame automobilyje, jo keleiviai patirs įdomių įspūdžių tiek įlipdami, tiek išlipdami.

Dalinis anglies pluošto panaudojimas kuriant kėbulus nėra naujiena, tačiau „Mercedes-Benz“ žengė dar toliau – konstrukcijoje nenumatyta net aliumininė bazė. Tai ne tik supaprastins gamybą bei sumažins kainą, bet ir padės sutaupyti labai daug svorio (apie 350 kg lyginant su dabar gaminama plienine E klase).

Pakaba ir transmisija, kurios pagrindu taps galinius ratus sukanti 150 AG jėgainė su degalų elementais, suderinta su papildomu 50 AG elektros varikliu, bus visiškai integruotos į kėbulo konstrukcijas. Vėliau tikėtinos versijos su įprastiniais benzininiais ir dyzeliniais varikliais, o taip pat iš elektros tinklo įkraunamas „hibridas“.

Anglies pluošto technologijos taip pat gali būti perkeltos į SLS AMG modelius

Nors patikimų žinių apie „E Superlight“ pasirodymo terminus nėra, tikimasi, kad mažaserijinė gamyba prasidės 2015 metų pabaigoje. Iki to laiko „Mercedes-Benz“ bus gerokai pažengę kėbulo detalių gamybos iš anglies pluošto, o taip pat naujų medžiagų panaudojimo pakabose ir kituose mazguose srityse.

Neįvardinamas „Mercedes-Benz“ darbuotojas teigia, kad 2017-aisiais „E Superlight“ tiražas turėtų pasiekti 20 tūkst. vienetų per metus, t. y. prilygti BMW prognozuojamiems novatoriškų modelių pardavimams. Nors Štutgarto kompanijos optimistinis scenarijus nurodo, kad tada jau bus parduodama 100 tūkst. vandeniliu varomų „Mercedes-Benz“ lengvųjų automobilių ir furgonų, reikėtų turėti galvoje, jog didelės įtakos tokiems planams turės vandenilinių degalų infrastruktūros plėtra, kuri vis dar labai priklauso ne tik nuo gamintojų, bet ir nuo valstybinių institucijų (pvz. vis dar nėra patvirtinti reikalavimai vandenilio saugojimo priemonėms bei tokių degalų papildymo procedūrų normos).

Prisimenant lapkričio mėnesį publikuotą dr. Štefano Švecherio (dr. Stefan Schweher) pasakojimą apie šiais metais debiutuosiančią naująją S klasę ir joje naudojamas technologijas, darosi panašu, kad šiandien fantastiškai skambančios charakteristikos jau visai greitai taps nuostabia „Mercedes-Benz“ vairuotojų kasdienybe.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

MBforumas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas