Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 13:08

Misija (ne)įmanoma: kur užregistruoti automobilį, jei sulaukėte paskutinės dienos prieš įsigaliojant Registracijos mokesčiui

Automobilių eilės prie „Regitros“
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Automobilių eilės prie „Regitros“

Karštos dienos valstybės įmonėje „Regitra“. Panorę iki liepos 1 d., kol įsigalios Automobilių registracijos mokestis, užregistruoti įsigytas transporto priemones, užgriuvo didžiųjų miestų filialus. Kyla klausimas: gal verta bandyti laimę mažesniuose miestuose?

Bandant „Registruotis“ išankstiniam vizitui (nors laiko jau nebeliko), siūloma vizitą atidėti po liepos 1 d. Be to, antradienį ėmė streikuoti ir „Regitros“ interneto svetainė.

„Regitros“ išankstinės rezervacijos puslapis
„Regitros“ išankstinės rezervacijos puslapis

Žodžiu, tikras „paskutinės minutės“ chaosas: „Regitra“ dirba visais pajėgumais, o klientų antplūdis nemažėja, kyla daugybė aistrų, nes niekas nenori mokėti papildomo 100 Eur ar net daugiau (vadinamojo registracijos mokesčio).

Kokios galimos išeitys bandantiems spėti į nuvažiuojantį traukinį?

„Regitros“ atstovė ryšiams su visuomene Emilija Bardauskienė tokio garantuoto recepto pasiūlyti negalėjo. Tikėtina, kad nespėjusiems laiku, automobilius, įvežtus iš užsienio, teks registruoti po liepos 1 d. ir mokėti registracijos mokestį.

Tiesa, specialistė primena, kad, jei automobilis anksčiau buvo registruotas Lietuvoje, jį įregistruoti ar išregistruoti (keičiantis savininku ar techniniams duomenims) galima tiesiog internetu „Regitros“ svetainėje.

Ar verta važiuoti į kitus miestus?

Trumpai primename, kokius mokesčius, keičiantis savininkui, reikės mokėti nuo liepos 1 d.:

Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio dydžiai
Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio dydžiai

Tačiau nepamirškime, kad Lietuvoje „Regitra“ iš viso turi 39 filialus. Taigi gal visai racionalu bandyti laimę mažesniuose miestuose?

Emilija Bardauskienė sutinka, kad mažesniuose miestuose „gyvos“ eilės gali būti mažesnės. Tačiau jokių garantijų nesuteikia, tikslius duomenis apie aptarnautų klientų skaičius galės suteikti tik dienai pasibaigus.

15min korespondentas Panevėžyje Tomas Markelevičius lankėsi šio miesto „Regitros“ filiale. Iš tiesų, mieste prie Nevėžio situacija stabilesnė. Žmonės eilėje laukia pastato viduje, tačiau tokių milžiniškų eilių kaip sostinėje nėra.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Panevėžio „Regitros“ skyrius
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Panevėžio „Regitros“ skyrius

„Žmogus va ką tik automobilį užregistravo, numerius pasiėmė. Sakė, kad nuo atvažiavimo iki numerių užsidėjimo užtruko mažiau nei valandą. Dirba visi langeliai, tai teoriškai čia galėtų spėti žmonės ir iš kitų miestų. Tiesiog reikia pasiskaičiuoti, kuris filialas arčiau“, – pasakojo T.Markelevičius.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:32
01:28
01:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas