TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mitsubishi“ elektromobilis – taupiausias JAV

„Mitsubishi i-MiEV“
Gamintojo nuotr. / „Mitsubishi i-MiEV“
0
A A

JAV Aplinkos apsaugos agentūra išrinko „Mitsubishi“ elektromobilį mažiausiai degalų vartojančiu 2012 metų modeliu.

„Mitsubishi Motors“ Šiaurės Amerikos padalinys praneša, kad elektromobilis „Mitsubishi i-MiEV“ pelnė pirmąją vietą Jungtinių Amerikos Valstijų Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) ekonomiškiausio automobilio rinkimuose „Degalų ekonomiškumo lyderiai: metų modelis 2012“.

Vyriausybinės aplinkosaugos organizacijos kasmet sudaromame gide apie degalų naudojimo ekonomiškumą „Mitsubishi“ elektromobilis nugalėjo pasiekęs geriausią bendrąjį rezultatą – 112 mylių su galonu degalų ekvivalento (MPGe). Mieste šis rodiklis siekė 99, greitkelyje – 126 MPGe (1 mylią sudaro 1,6 km, 1 galonas atitinka 4 litrus). Kitaip tariant, automobilis su vieno litro degalų ekvivalentu nuvažiuodavo vidutiniškai 45 kilometrus.         

Kaip skelbia EPA, „Degalų ekonomiškumo gidas“ yra metinis leidinys, kuriame įvertinamas visų modelių automobilių ir lengvųjų sunkvežimių degalų suvartojimas. Leidinys apžvelgia daugiau informacijos nei paprastai patiekiama pirkėjams apie automobilio degalų suvartojimą.

Leidinyje EPA išsamiau pristato alternatyvaus kuro modelius ir suskirsto visų klasių transporto priemones pagal degalų vartojimo ekonomiškumą, kur paaiškėja kategorijų lyderiai – taupiausi bei aplinkai draugiškiausi automobiliai. Gide galima rasti ir patarimų, kaip sumažinti automobilio degalų suvartojimą.          

Kasmetinį „Degalų ekonomiškumo gidą“ EPA leidžia kartu su JAV Energetikos departamentu.

Iki spalio mėnesio „Mitsubishi“ jau pagamino 17000 bazinių „Mitsubishi i-MiEV“ elektromobilių skirtingoms tarptautinėms rinkoms ir netrukus ketina pradėti prekybą JAV.      

Lietuvoje taip pat jau priimami užsakymai šiam automobiliui. Deja, „Mitsubishi“ atstovai pastebi, kad realūs šio elektromobilio, kurio mažmeninė kaina viršija 100 tūkst. litų, pardavimai galimi tik valstybei patvirtinus subsidijų programą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas