Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujų automobilių pardavimai Europoje stabiliai auga

„Peugeot 208 GTi“
Indrek Susi nuotr. / „Peugeot 208 GTi“
Šaltinis: traders.lt
0
A A

Praėjusį mėnesį Europoje ir vėl ūgtelėjo naujų automobilių pardavimų apimtys, be to, tai jau net dvyliktas mėnesis iš eilės, kai taip nutinka. Kai kurie automobilių gamintojai sumažino kainas, ir tai buvo vienas iš esminių veiksnių, kuris skatino įsigyti naują automobilį.

Remiantis Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, per praėjusį mėnesį Europoje buvo užregistruota 701,118 tūkstančių naujų automobilių, kas, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, buvo 1.8 procentais daugiau. Tuo pačiu tai lėčiausias šio rodiklio prieaugis šiais metais. Liepą naujų automobilių pardavimai pakilo 5.6 procentais iki 1,08 milijonų.

Bendrai per pirmus aštuonis šių metų mėnesius Europoje buvo parduota 8.64 mln. naujų automobilių, arba 5,8 procentais daugiau nei prieš metus per tą patį laikotarpį.

Kaip minėta, naujų automobilių pardavimai senajame žemyne jau ūgtelėjo net dvyliktą mėnesį iš eilės, prieš tai ilgiausias toks laikotarpis buvo užfiksuotas nuo 2009 metų birželio iki 2010 metų kovo.

Kalbant apie didžiausias Europos automobilių rinkas, tai rugpjūtį naujų automobilių pardavimai Didžiojoje Britanijoje paaugo 9,4 proc., Ispanijoje šoktelėjo net 13,7 proc., tuo tarpu kitose trijose didžiosiose senojo žemyno rinkose jie susitraukė, t.y. Vokietijoje smuko 0,4 proc., Prancūzijoje – 2,6 proc., na o Italijoje krito 0,2 proc..

Karolinos Pansevič nuotr./„Volkswagen Golf Sportsvan“
Karolinos Pansevič nuotr./„Volkswagen Golf Sportsvan“

Didžiausia Europoje automobilių gamintoja „Volkswagen“ savo grupės automobilių pardavimus per rugpjūtį padidino 9.3 proc. Tuo tarpu kalbant apie kitus Vokietijos automobilių gamintojus, BMW pardavimai smuko dviem procentais, „Daimler“ – 3,9 procentais. Prancūzijos gamintojos „PSA Peugeot Citroen“ pardavimai paaugo 1,6 procentais.

Antros pagal dydį Amerikos automobilių gamintojos „Ford“ pardavimai praėjusį mėnesį senajame žemyne pašoko net penkiolika procentų, „General Motors Co.“ gaminamų automobilių pardavimai ūgtelėjo perpus lėčiau.

Kalbant apie Azijos automobilių gamintojus, per praėjusį mėnesį „Mitsubishi Motors“ pardavimai pašoko net 49 procentais, „Tata Motors“ – 19 procentų, „Hyundai“ – 1.2 procentais, o didžiausios Japonijos automobilių gamintojos „Toyota“ pardavimai per minimą laikotarpį smuko 8,4 procentais.

Gamintojo nuotr./„Toyota Avensis“
Gamintojo nuotr./„Toyota Avensis“

Šiandieninės prekybos metu „Volkswagen“ akcijos nežymiai brangsta, o nuo šių metų pradžios jų vertė smuktelėjo daugiau nei dvylika procentų. BMW akcijos brango apie vienu proc., „Daimler“ akcijų kaina irgi yra pakilusi. „Peugeot“ akcijos yra pabrangusios apie vieną procentą, nuo metų pradžios jų vertė pašoko net 34,3 proc.

Kalbant apie Amerikos automobilių gamintojas, tai nuo šių metų pradžios „Ford“ akcijos pabrango virš septynių procentų, „General Motors Co.“ tuo tarpu atpigo 17,5 procentais. 

traders.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas