Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nori naujo automobilio? Teks metus palaukti

Naujų automobilių tenka laukti iki metų
123rf.com nuotr. / Naujų automobilių tenka laukti iki metų
Šaltinis: 15min
0
A A

Tie, kas ketina artimiausiu metu įsigyti naują automobilį, renkasi ne kokį nori, bet iš to, kas yra sandėlyje. Užsakius automobilį dabar, kai kurių populiarių modelių tektų laukti metus laiko – iki 2012-ųjų kovo.

„Užsakęs dyzelinį „Škoda Yeti“ dabar, mašiną gautum 2012-ųjų vasarį“, -  portalui GAZAS.LT tvirtina Linas Barščevičius, bendrovės ARX rinkodaros vadovas.

„Galėtume parduoti kelis ar net kelioliką kartų daugiau mašinų nei dabar, bet jų tiesiog negauname“, - pyksta Gintaras Kaukėnas, bendrovės „Kia Auto“ vadovas.

Štai, užsakius populiarią „Sportage“ modifikaciją su dyzeliniu varikliu, automatine pavarų dėže ir visų keturių ratų pavara, jos laukti taip pat reikia metus laiko – iki 2012 kovo.

Nuo pusmetį ir ilgiau reikia laukti kitų populiarių miesto tipo visureigių: „Volkswagen Tiguan“, RAV-4, „Hyundai ix35“.

Todėl naudotų automobilių prekiautojai dabar gali trinti rankas. Kol dauguma oficialių automobilių gamintojų atstovų susiduria su mašinų stygiumi, nenorintys ilgai laukti renkasi nedaug važinėtas mašinas.

Nespėja detalių tiekėjai

Inertiška automobilių pramonė, 2009 – 2010 metais smarkiai sumažinusi gamybos apimtis, nebespėja reaguoti į sparčiai augančią paklausą.

„Pagal tuo metu su komplektuojamų detalių tiekėjais sudarytas sutartys jau išnaudoti visi pajėgumai, jie tiesiog nebespėja į gamyklas pateikti reikiamo detalių kiekio“, - aiškina L.Barščevčius.  

Be to, automobilių kvotas lemia ir rinkos dydis: pirmiausiai skubama tenkinti didžiausių šalių poreikiai, tokioms rinkoms kaip Lietuva lieka trupiniai. Pašnekovas įsitikinęs – jeigu gautų tiek, kiek reikia, parduotų bent dvigubai daugiau „Škoda Yeti“. „Dabar net sunku spręsti apie realų  poreikį, nes jų tiesiog trūksta“, - sako jis.

„Nissan“ ir „Hyundai“ atstovės, bendrovės „Fakto Autocentras“ rinkodaros vadovas Mindaugas Plukys aiškino, kad užsakyto automobilio laukimo laikas priklauso nuo daugelio faktorių: konkretaus modelio, kurioje šalyje gaminamas, kokie gamybos pajėgumai.

Rudenį bus geriau?

Jo teigimu, ilgiausiai, apie 8 mėnesius, tektų laukti Slovakijoje gaminamo visureigio „Hyundai ix35“. Kai staiga išaugo mašinų su automatinėmis pavarų dėžėmis poreikis Kinijoje, „Nissan“ atstovai pajuto tokių modelių tiekimo sutrikimus. Kai kurie detalių tiekėjai Japonijoje nukentėjo ir nuo cunamio. 

„Mūsų sandėliuose turimų mašinų turėtų pakakti iki spalio, kuomet ir užsakymai, ir tiekimas turėtų visiškai sugrįžti į normalias vėžes“, -  prognozuoja M.Plukys. 

„Toyota“ oficialios atstovės „Mototoja“ generalinis direktorius Edmundas Povilauskas GAZAS.LT sakė, kad iki spalio mėnesio reikėtų laukti Japonijoje gaminamų šios markės modelių RAV-4, „Land Cruiser“, „Prius“ bei „Verso-S“.

„Tiekimo terminas dėl įvairių priežasčių tapo maždaug mėnesiu ilgesnis, rudeniop turėtų viskas atsistoti į savo vėžes“, - mano jis.

Naudojasi padėtimi

Tačiau ne visų automobilių reikia laukti pusmetį ar metus. Štai, oficialios „Volvo“ atstovės, bendrovės „Sostena“ rinkodaros vadovas Algirdas Binkevičius tikino, kad užsakius šiuos švediškus automobilius, jų laukti reikia maždaug 3 mėnesius.

A.Binkevičius pasidžiaugė, kad jie sėkmingai sugeba pasinaudoti susidariusia padėtimi: „Štai, iš gamyklos gavome patvirtinimą, jog gegužės 6 dieną „Volvo S80“ užsakęs klientas automobilį gaus jau birželio 30 dieną“.

Šio kliento pageidavimo nesugebėjo laiku patenkinti konkurentai. Tad pagrindinis jo reikalavimas renkantis kitą mašiną -  gauti ją ne vėliau, kaip po dviejų mėnesių.

„Volvo“ gamykla Geteborge, reaguodama į augančią paklausą, labai operatyviai padidino gamybos apimtis, mes taip pat planavome augimą ir suformavome užsakymų sandėlį, tad sugebame patenkinti klientų poreikius“, - sako A.Binkevičius.

Tiesa, pasirodžius naujam ir populiariam „Volvo XC60“ visureigiui, buvo sutrikimų tiekiant šiuos modelius į Vokietiją: vietoje reikalingų 50 tūkstančių, švedai sugebėjo patiekti tik 30 tūkstančių.

Šiuo metu Lietuvoje yra 15 „Volvo“ automobilių, kuriuos klientas gali įsigyti nors tą pačią minutę. Dar 20 „Volvo XC60“ yra sandėlyje Švedijoje, iš kurios jie klientui į Lietuvą gali būti pristatyti per pusantros – dvi savaitės.

Oficialios BMW atstovės, bendrovės „Krasta Auto“ rinkodaros asistentė Augustė Miliūtė sakė, kad tik vieno modelio, naujojo BMW X3 tenka laukti kelis mėnesius.

„Užsakiusiems X3 ir nekantraujantiems tuojau pat sėsti į naują automobilį, siūlome už palankią kainą išsinuomoti 5 serijos BMW. Tad, kol bus atvežtas X3, jie galės važinėti nauja mašina“, - sako ji. Naujo 5 serijos BMW nuoma su draudimu kainuoja apie 2 tūkstančius litų per mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas