Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 8d. 11:08

Norinčių įsigyti automobilį – eilės, pačių automobilių – stygius

Miesto visureigis „Toyota RAV4 Plug-in Hybrid“
Gamintojo nuotr. / Miesto visureigis „Toyota RAV4 Plug-in Hybrid“
Pandemija, dėl jos stringančios gamyklos bei elektronikos komponentų trūkumas visame pasaulyje lėmė gerokai sumažėjusią naujų automobilių pasiūlą. Tai savo ruožtu atsiliepė ir naudotų mašinų rinkai bei jų kainoms. Automobilių pardavimo ekspertas Paulius Valiukėnas teigia, kad jos ūgtelėjo maždaug 15 procentų, rašoma pranešime.

„Viena problema yra ta, kad rinka ir pirkėjai negauna pakankamo kiekio naujų automobilių. Šiandien kai kurių modelių reikia laukti kelis mėnesius ar net metus. Ši situacija savo ruožtu smogė ir naudotų automobilių rinkai. Paaiškinimas labai paprastas: nėra naujų automobilių – nepasipildo ir antrinė rinka, naudotų automobilių segmentas. Susiduriame su situacija, kuomet automobilių trūksta visiems, o tai natūraliai lemia didėjančias kainas“, – sako UAB „Longo LT“ vadovas P. Valiukėnas.

Jo duomenimis, naudotų automobilių kaina jau ūgtelėjo maždaug 15 procentų – ir, ko gero, tai dar ne pabaiga.

Ypatingai skaudžiai ši problema palietė pavienius automobilių pardavėjus, kuriems įsigyti transporto priemones užsienyje tapo beveik neįmanoma. Sertifikuotiems automobilių pardavėjams – lengviau ir paprasčiau. Tai lemia kelios priežastys.

„Sertifikuoti pardavėjai turi užmezgę išties daug ryšių ir kontaktų su užsienio įmonėmis, iš kurių jau daug metų perka automobilius. Tokia partnerystė yra vertinama, tiekėjai sukasi kaip išmanydami ir randa galimybių toliau siūlyti automobilius – nors ir mažesniais kiekiais, ką lemia objektyvios aplinkybės. Visgi jie žino, kad rinkai atsigavus partneriai vėl bus tie, kurie pirks dideliais kiekiais, todėl ir sunkiuoju periodu stengiasi nenuvilti“, – aiškina ekspertas.

Pasak jo, stengtis tiekėjus skatina ir ilgametė patirtis bei žinojimas, jog dirbant su sertifikuotais pardavėjais nekils jokių problemų: nei dėl automobilio paėmimo, nei dėl apmokėjimo, nei kitų niuansų.

P. Valiukėnas priduria, jog automobilius iš sertifikuotų automobilių pardavėjų įsigyjantiems asmenims, suteikiamos tokios pačios naudos kaip ir perkantiems iš oficialių automobilių salonų. Pirkėjas gauna tvarkingą pirkimo–pardavimo sutartį, PVM sąskaitą faktūrą, priėmimo perdavimo aktą ir garantijos sąlygas. Visa tai užtikrina, jog automobilis yra tokios būklės, apie kokią teigia pardavėjas, be jokių paslėptų defektų.

Paklaustas, kokią ateitį prognozuoja automobilių rinkai, P. Valiukėnas sako manantis, jog „blogiau vargu ar bebus“.

„Šiuo metu yra tas naujų automobilių vėlavimas, žmonės tiesiog laukia, nes pagaliau ir neturi kitos išeities. Visgi anksčiau ar vėliau viskas turėtų grįžti į įprastas vėžes. Kalbant apie naudotų automobilių rinką – čia poveikis gali būtų kiek didesnis, kainos tikriausiai dar kažkiek augs, nes nupirkti mašinas užsienyje bus tik sunkiau“, – prognozuoja specialistas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

12:01
00:22
00:28

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas