Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padidėjusios degalų kainos: lietuviai dejuoja, tačiau toliau važiuoja

Kanistras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kanistras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Net ir žymiai padidėjus degalų kainoms, lietuviai lieka ištikimi važinėjimui automobiliu, o viešajį transportą renkasi tik nedidelė dalis. Degalų kainų augimas nekeičia 65 proc. lietuvių važiavimo automobiliu įpročių. Tai parodė lankomiausio transporto skelbimų portalo autoplius.lt birželį inicijuota apklausa, kurioje dalyvavo beveik 500 respondentų.

16 proc. atsakiusiųjų automobilį vis dažniau keičia į viešąjį transportą, o 19 proc. pripažįsta, kad didėjančios degalų kainos yra naudingos – dabar jie stengiasi daugiau važinėti dviračiu, vaikščioti pėsčiomis.

„Buvo prognozuojama, kad degalų kainų augimas pakeis lietuvių važiavimo automobiliu įpročius, tačiau taip neatsitiko. Apklausos duomenimis, didžiajai daliai – t.y. apie 80 proc. apklaustųjų – automobilis reikalingas ir dirbant, ir leidžiant laisvalaikį. Taigi, kai automobilis reikalingas darbui, natūralu, kad degalų kainų svyravimai turi mažiau įtakos jo naudojimui“, - teigia Viktoras Daukšas, autoplius.lt vystymo vadovas.

Lietuviai neabejotinai yra ištikimi automobilio suteikiamam komfortui. Kas ketvirtas apklausos dalyvis per dieną automobiliu nurieda nuo 50 iki 100 kilometrų, o 12 proc. apklaustųjų – daugiau nei 100 kilometrų.

Degalų kainų augimas nekeičia ne tik lietuvių važiavimo įpročių, bet ir automobilių paieškų tendencijųĮdomu tai, kad 65 proc. apklausos dalyvių per metus nuvažiuoja daugiau nei 11 tūkst. km. Be to, 54 proc. atsakė, kad vasarą nuvažiuoja daugiau kilometrų negu žiemą – keliauja automobiliu po Lietuvą ar užsienio šalis. Beveik 40 proc. nurodė, jog vasarą nuvažiuoja vidutiniškai iki 20 proc. daugiau kilometrų nei žiemą.

Pasak V. Daukšo, analizuojant skelbimų portalo autoplius.lt turimus duomenis, pastebima, kad degalų kainų augimas nekeičia ne tik lietuvių važiavimo įpročių, bet ir automobilių paieškų tendencijų. „Dyzelinu varomi automobiliai visuomet buvo paklausesni. Šiandien taip pat matome, kad dyzelinu varomų automobilių autoplius.lt ieškoma keturis kartus dažniau nei benzinu. Tiesa, nuo šių metų pradžios apie 5 proc. sumažėjo automobilių su dyzeliniais varikliais paieškos ir 4 proc. išaugo ieškančių benzinu varomų automobilių. Šis nežymus pokytis gali būti susijęs su padidėjusiu pirkėjų iš užsienio susidomėjimu dyzeliniais automobiliais ir dėl to kiek pakilusiomis jų kainomis“, - dabartinę situaciją apžvelgia V. Daukšas.

Didesnė apklausos dalyvių dalis (54 proc.) važinėja dyzelinu varomais automobiliais, beveik 27 proc. – benzinu, ir tik kiek daugiau nei 19 proc. – benzinu arba dujomis.  Panaši parduodamų automobilių tendencija vyrauja ir autoplius.lt portale – daugiausiai parduodama dyzeliu (57 proc.), kiek mažiau (33 proc.) benzinu, mažiausiai (7 proc.) benzinu ar dujomis varomų automobilių.

Apklausa parodė ir tai, kad degalų tipas turi įtakos nuvažiuotų kilometrų skaičiui. Daugiausiai vairuotojų, kurie per metus nulekia per 11 000 km, vairuoja automobilį su dyzeliniu varikliu (74 proc.), mažiausiai (51 proc.) – su benzininiu varikliu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas