Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 20d. 19:58

Pažvelkite įdėmiau: po „Dodge Challenger“ dangčiu slepiasi ne tik variklis

„Dodge Challenger SRT8 392“
Gamintojo nuotr. / „Dodge Challenger SRT8 392“

Kiekvienas automobilis privalo turėti bent kelis puodelių laikiklius – tai yra būtina komforto įrangos dalis. Kai kurie automobiliai turi labai daug puodelių laikiklių. Štai „Dodge Challenger“ puodelių laikikliai net netelpa automobilio salone.

Iš tikrųjų, gerai, kad šiuolaikiniai automobiliai turi daugiau puodelių laikiklių nei sėdynių. Viename atsiduria karštos kavos puodelis, kitame – vandens buteliukas, trečiame – energinio gėrimo skardinė ar užkandžių pakelis. Ilgose kelionėse visos vietos daiktams ir smulkmenoms būna panaudojamos. Puodelių laikiklių automobiliuose kadaise apskritai nebuvo, o dabar rinkdamiesi naują mašiną žmonės būtinai atkreipia dėmesį į šią detalę.

„Subaru Ascent“ tikriausiai yra puodelių laikiklių čempionas – šis 7-8 vietų visureigis turi 19 puodelių laikiklių. Ir kiti automobiliai puodelių laikiklių turi tikrai daug. Penkiavietis pikapas „Toyota Tacoma“ turi 13, „Volkswagen Altas“ – 17 puodelių laikiklių. Tuo tarpu legendinis superautomobilis „Lexus LFA“ neturėjo nei vieno, nors nebuvo labai mažas ar labai ankštas – tiesiog gamintojai nemanė, kad puodelio laikiklis jam yra reikalingas.

Vienas iš 19 Subaru Ascent puodelių laikiklių (gamintojo nuotrauka).
Vienas iš 19 Subaru Ascent puodelių laikiklių (gamintojo nuotrauka).

O trečiosios kartos „Dodge Challenger“, gaminamas nuo 2008 metų, turi įprastą puodelių laikiklių skaičių. Centrinėje konsolėje yra pora gilių puodelių laikiklių, o į durelių kišenėles telpa po nedidelį buteliuką.Tačiau dar pora puodelių laikiklių yra ne salone.

Net du puodelių laikiklius rasite po „Dodge Challenger“ variklio gaubtu. Jie yra įsitaisę pačiame priekyje (kapotas atsidaro atgal), plastikinėje apdailoje. Šie puodelių laikikliai nėra kaip nors pažymėti, tačiau nemanykite, kad tai – tik atsitiktiniai įspaudai plastikinėje detalėje. Žurnalas Autocar.co.uk įsitikino, kad tai – tikrų tikriausi puodelių laikikliai.

Idėja paprasta – „Dodge Challenger“ variklis (3,6 litrų V6 arba vienas iš didžiųjų V8) yra toks įspūdingas, kad jį verta demonstruoti. Įvairiuose automobilių entuziastų susitikimuose „Dodge Challenger“ automobiliai dažnai stovi pakeltais kapotais – tai kodėl išdidžiam savininkui nepasinaudojus galimybe čia pasidėti kokio nors gėrimo skardinę ar buteliuką.

Kita vertus, tie puodelių laikikliai praverčia ir tiesiog dirbant prie variklio. Entuziastai teigia, kad „Challenger“ yra pakankamai patikimas automobilis, tačiau dažnas yra stipriai modifikuotas. Beje, viena iš tokių modifikacijų – tų paslėptų puodelių laikiklių uždengimas metaliniais ženkliukais.

Apskritai tokios pusiau paslėptos detalės yra mėgstamas FCA grupės dizaino komponentas. „Jeep“ automobiliai turi daug Antrojo pasaulinio karo laikų „Willys Jeep“ atvaizdų ir jo istorijos motyvų, RAM 1500 pikapas po centriniu ranktūriu slepia visą matematikos lentelių rinkinį, o „Viper GTS“ interjere galima surasti net kelių lenktynių trasų kontūrus.

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie Gazas