Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 29d. 10:20

Pirmajam automobiliui sukanka 130 metų

Pirmasis Karlo Benzo automobilis
Pirmasis Karlo Benzo automobilis

Šiandien automobiliui sukanka 130 metų. Prieš daugiau nei šimtmetį, 1886 m. sausio 29 d., Manheimo inžinierius Karlas Benzas, „Mercedes-Benz“ automobilių pirmtakas, Berlyne užpatentavo pirmąjį automobilį. Tai buvo pirmoji savaeigė, vidaus degimo varikliu varoma transporto priemonė pasaulyje. Nuotraukų galeriją galite atsisiųsti čia.

Sunku patikėti, kad šiandien įprasta transporto priemone žmonija naudojasi tik vos daugiau nei šimtmetį. Karlo Benzo išradimas, palengvinęs gyvenimą ir mobilumą, įrodo inžinieriaus novatorišką dvasią, kūrybinės galios ir verslumo viziją. Tai buvo tikra amžiaus revoliucija, kurią patvirtina ir tai, jog nuo 2011 m. pirmasis automobilio patentas įtrauktas į UNESCO programą „Pasaulio atmintis“, kurios sąraše taip pat puikuojasi tokios žymios dokumentų kolekcijos kaip Gutenbergo Biblija ar Didžioji Laisvių Chartija „Magna Carta“.

Pirmąjį automobilį K. Benzas sukūrė 1885 m., į specialiai sukurtą važiuoklę horizontaliai įdėdamas vieno cilindro keturtaktį 0,954 l darbinio tūrio variklį, kurio apsisukimų skaičius siekė 400 aps./min, o galia – 0,55 kW/0,75 AG. Nors maksimalus automobilio greitis buvo vos 16 km/val., šis triratis motorinis automobilis buvo pirmoji pasaulyje savaeigė, vidaus degimo varikliu varoma transporto priemonė.

Pirmasis Karlo Benzo automobilis
Pirmasis Karlo Benzo automobilis

Pirmą kartą viešai šis automobilis pristatytas 1886 m. liepos 3 d. Manheime, tačiau pirmoji ilgos distancijos kelionė – nuo Manheimo iki Pforcheimo ir atgal, kurią sudarė apie 140 km – patobulintu automobilio modeliu įvyko 1888 m.

Teigiama, kad šiuo žingsniu K.Benzas siekė įrodyti, kad automobilis tinkamas kasdieniam naudojimui – tai buvo praktinė keleiviams skirtos transporto priemonės demonstracija. Įdomu ir tai, kad jau patentuodamas savo išradimą K. Benzas įvardijo jį kaip lengvąją transporto priemonę, skirtą nuo vieno iki keturių asmenų kelionėms.

Pirmasis Karlo Benzo automobilis
Pirmasis Karlo Benzo automobilis

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas