Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 16:10

Svarbu: įstatymų pakeitimai įteisino automobilių unikalų deklaravimo kodą, neatlikus svarbių veiksmų – didžiulės baudos

Kauno automobilių turgus
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Kauno automobilių turgus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (toliau – SEAKĮ) ir Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimus, skelbia Vidaus reikalų ministerija.

Šie įstatymų projektai parengti siekiant mažinti fiktyvių sandorių sudarymo transporto priemonių prekybos srityje mastą ir užtikrinti transporto priemonių pardavėjų, arba perpardavinėtojų, atsakomybės neišvengiamumą.

SEAKĮ kaip kovos su šešėliniu automobilių verslu priemonę numatoma įtvirtinti privalomo transporto priemonių savininkų bei transporto priemonių įvežimo į Lietuvos Respubliką pardavimui deklaravimo modelį ir įsteigti centralizuotą transporto priemonių savininkų apskaitos sistemą.

Kiekvienas asmuo, įsigijęs transporto priemonę, nustatyta tvarka turės apie tai pranešti – valstybės įmonėje „Regitra“ deklaruoti apie įgytą ar perleistą (parduotą) transporto priemonę ir gauti unikalų transporto priemonės deklaravimo kodą, pagal kurį galima identifikuoti dar neįregistruotą transporto priemonę.

Šis kodas būtų naudojamas parduodant Lietuvoje bet kurią transporto priemonę. Nedeklaravus transporto priemonės transporto priemonių savininkų apskaitos sistemoje ir neturint suteikto deklaravimo kodo, parduota transporto priemonė negalės būti registruojama kelių transporto priemonių registre ir dalyvauti viešajame eisme.

Kartu su SEAKĮ priimtame ANK pakeitimo įstatyme Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnams siūloma suteikti įgaliojimus pradėti administracinių nusižengimų teiseną ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus už transporto priemonės savininkui nustatytų reikalavimų nevykdymą.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 431 straipsnį, už nustatytų reikalavimų nevykdymą grės baudos nuo 150 iki 300 eurų, o už pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas