Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 6d. 06:30

„Renault“ elektromobilių akumuliatoriams suteiks antrąjį gyvenimą: kuria energijos kaupimo sistemą

„Renault“ kuriamas projektas „Advanced Battery Storage“
Gamintojo nuotr. / „Renault“ kuriamas projektas „Advanced Battery Storage“

Vienas pagrindinių iššūkių, susijusių su atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimu, yra energijos kaupimas, kuris leistų subalansuoti jos paklausą ir pasiūlą. „Renault“ kuria sprendimus, kurie leistų tam naudoti automobilių akumuliatorius, rašoma pranešime.

Stacionarieji energijos kaupikliai yra svarbi išmaniųjų elektros ekosistemų dalis Porto Santo ir Bel Ilio salose. „Renault“ grupė taip pat kuria didžiausią Europoje energijos kaupimo sistemą, grindžiamą elektromobilių akumuliatoriais.

Saulė ir vėjas yra svarbūs ir neišsenkantys atsinaujinantys energijos šaltiniai, bet vėjo turbinų ar fotovoltinių modulių gaminamos srovės kiekis yra kintamas ir priklauso, pavyzdžiui, nuo orų. Tai reiškia, kad energijos poreikio pikas nebūtinai sutampa su pasiūlos piku.

Šią problemą, žinoma, galima išspręsti kaupiant energiją. Tam tikslui gali būti naudojami elektromobilių akumuliatoriai. Dabar „Renault“ plėtoja stacionariąsias energijos kaupimo sistemas ir elektromobilių akumuliatoriams suteikia antrąjį gyvenimą.

Elektros ekosistemos

Portugalijos Porto Santo saloje vyraujančios sąlygos yra palankios saulės ir vėjo energijai gaminti. 2018 m. vietos valdžia ir energetikos įmonė EEM (Empresa de Electricidade da Madeira) užmezgė bendradarbiavimą su „Renault“ grupe, siekdamos saloje sukurti išmaniąją elektros ekosistemą, įgyvendinant programą „Smart Fossil Free Island“. Ši ekosistema grindžiama elektromobiliais, išmaniuoju krovimu, atvirkštiniu krovimu ir būtent energijos kaupimu.

Saulės ir vėjo jėgainių gaminamai energijai kaupti naudojami „Renault“ elektromobilių regeneruojami akumuliatoriai. Jie taip pat atlieka svarbią funkciją vietos elektros tinkluose: reguliuoja ir stabilizuoja tinklo įtampą bei kaupia vietos saulės ir vėjo jėgainių gaminamą energiją.

Panašiais principais veikia programa „FlexMob’ile“ Prancūzijos Bel Ilio saloje. Pagal šią programą „Renault“ saloje įrengė savo akumuliatorius. Programos „FlexMob’ile“ tikslas – palaikyti energijos virsmą. „Renault“ elektromobilių baterijos gali būti naudojamos ant pastatų stogų įrengtų fotovoltinių modulių dieną gaminamos energijos pertekliui kaupti. Vėliau sukaupta energija naudojama elektromobiliams, taip pat ir poilsio namams šildyti.

Didžiausia tokia sistema Europoje

Šiais metais ketinama baigti „Renault“ grupės vykdomą projektą „Advanced Battery Storage“. Projekte numatoma sukurti didžiausią kada nors Europoje buvusią stacionariąją energijos kaupimo sistemą, kurioje būtų naudojami elektromobilių traukos akumuliatoriai.

Sistemoje būtų galima sukaupti bent 60 MWh energijos ir jos galia siektų 70 MW. Sistema būtų išdėstyta daugelyje Prancūzijos ir Vokietijos vietų, kuriose būtų galima kaupti daugiau kaip 5 000 namų ūkių sąnaudas atitinkantį energijos kiekį.

Tai padėtų išsaugoti tinkamą tinklo įtampos dažnį. „Advanced Battery Storage“ atitinka „Renault“ grupės vykdomą išmaniosios elektros ekosistemos plėtros strategiją, skatinančią energijos virsmą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas