Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 18d. 14:57

„Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi“ paskelbė apie šešerių metų planą

Carlosas Ghosnas
„Scanpix“ nuotr. / Carlosas Ghosnas

„Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi Motors“ paskelbė apie šešerių metų planą „Alliance 2022“, kuriuo numatoma iki 2022 metų pradėti naudoti dar daugiau bendrų platformų, transmisijų ir naujos kartos elektros, savavaldžių automobilių ir jungiamumo technologijų. 

Aljanso pirmininkas ir vykdomasis direktorius Carlosas Ghosnas, komentuodamas naują planą, sakė: „Tai yra itin reikšmingas žingsnis visoms aljanso kompanijoms, kadangi strateginio „Alliance 2022“ plano pabaigoje ketiname padvigubinti metinę sinergiją iki 10 mlrd. eurų. Siekiant šio rezultato aljanso kompanijos – „Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi Motors“ – naudos dar daugiau bendrų platformų, transmisijų ir naujos kartos elektros, savavaldžių automobilių ir jungiamumo technologijų. Numatome, kad metiniai pardavimai viršys 14 milijonų automobilių ir plano pabaigoje metinė apyvarta sieks 240 mlrd. eurų.“

„Scanpix“ nuotr./Carlosas Ghosnas
„Scanpix“ nuotr./Carlosas Ghosnas

„Alliance 2022“ planas numato ir itin didelę bendros platformos elektromobilių, taip pat pažangių savavaldžio važiavimo ir jungiamumo technologijų plėtrą. Iki 2022 metų debiutuos 12 naujų elektromobilių, kurie turės naujas bendras elektromobilių platformas ir per šį laikotarpį bus pristatyta 40 naujų modelių su skirtingo lygio savavaldžio iki visiškai autonominio važiavimo galimybe.

Šiais metais aljansas tapo daugiausiai pasaulyje automobilių pardavusia grupe – palyginti su praeitais metais, pirmoje 2017 metų pusėje buvo parduota 7 proc. daugiau automobilių – 5,25 mln. vienetų, o elektromobilių pardavimai viršijo 500 000 vienetų.

Įgyvendinus „Alliance 2022“ planą ir pasiekus 240 mlrd. apyvartą, ji bus didesnė 30 proc., palyginti su 2016 metų 180 mlrd. eurų apyvarta. 2022 metais bus pagaminta daugiau kaip 9 milijonai automobilių, kurie turės keturias bendras platformas – 2016 metais buvo pagaminti 2 milijonai automobilių su dviem bendromis platformomis.

Plano pabaigoje aljanso partneriai turės 22 iš 31 bendrus variklius – 2016 metais kompanijos naudojo 14 bendrų variklių iš 38. Bendros CMF modulinės platformos (angl. Common Module Family) strategija bus papildyta bendra elektromobilių platforma su pažangaus savavaldžio važiavimo galimybe ir nauja bendra platforma vidutinio dydžio automobiliams. „Mitsubishi Motors“ automobiliai CMF platformą ir transmisijas pradės naudoti iki 2020 metų.

„Renault Nissan Mitsubishi“ aljanso logotipas
„Renault Nissan Mitsubishi“ aljanso logotipas

Taip pat iki 2020 metų bus pradėtos naudoti modulinės keičiamo dydžio skirtingų klasių elektromobilių platformos, o iki 2022 metų bendros platformos elektromobilių dalis sudarys 70 proc. Bus pristatyti naujos kartos elektros varikliai ir akumuliatoriai, iki 2022 metų debiutuos 12 naujų elektromobilių, jų nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu sieks daugiau kaip 600 kilometrų, o per 15 minučių galima bus įkrauti, kad nuvažiuotum 230 kilometrų (2016 m. – 90 km). Taip pat planuojama, kad, palyginti su 2016 metais, akumuliatoriai atpigs 30 proc.

Per šį laikotarpį bus pristatyta ir 40 automobilių su skirtingo lygio autonominio važiavimo režimais – nuo dalinio savavaldžio važiavimo greitkeliuose (vėliau – ir miestuose), prižiūrint vairuotojui, iki pirmojo visiškai savavaldžio automobilio jau 2022 metais, kurio valdymo vairuotojui stebėti nereikės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas