TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūčio 13 d. – vieno iš „Volvo“ įkūrėjų gimtadienis

Assaras Gabrielssonas, vienas „Volvo“ įkūrėjų
Wikipedia.org nuotr. / Assaras Gabrielssonas, vienas „Volvo“ įkūrėjų
Šaltinis: Cargonews.lt
0
A A

1891 m. rugpjūčio 13 d. gimė Assaras Gabrielssonas – vienas iš dviejų „Volvo“ įkūrėjų. Automobilių kompanijos įkūrimo mintis kilo su bendraminčiu begeriant alų.

Nuo jaunystės Asaras pasižymėjo kaip mokslams gabus jaunuolis. Jis baigė Stokholmo aukštesniąją ekonomikos mokyklą. Jo diplominis darbas – „Kaip Švedijoje organizuojama spiritinių gėrimų gamyba ir prekyba.“

Pabaigęs studijas jis 5 metus pradirbo Švedijos Parlamento kanceliarijoje, o po to perėjo į įmonę SKF, kuri gamino guolius. Šioje įmonėje A.Gabrielssonas labai greitai padarė karjerą ir XX a. trečio dešimtmečio viduryje tapo šios įmonės pardavimų direktoriumi.

Jau tuomet jis turėjo mintį apie Švediško automobilio gamybą. Esminis lūžis įvyko, kuomet jis sutiko savo buvusį klasės draugą Gustafą Larsoną, kuris dirbo inžinieriumi. Šis susitikimas įvyko viename iš Stokholmo restoranų, kur jie abu buvo atėję išgerti po keletą bokalų alaus. Seni pažįstami greitai rado bendrą kalbą.

1926 m. Gabrielssonas palieka SKF ir kuria „Volvo“. G.Larsonas būdamas inžinieriumi tvarkė įmonės reikalussusijusius su techniniais dalykais. Kuriant pirmuosius „Volvo“ modelius, Gabrielssonas visus darbus apmokėjo iš savo kišenės. Jis kompaniją valdė iki 1956 m.

Cargonews.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas