Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 21d. 08:00

Rusai nori atkurti latvišką autobusiuką RAF: bus panašus į troleibusą?

Mikroautobusas „Latvija“ (RAF) Rygos automobilių muziejuje
Trucker.lt nuotr. / Mikroautobusas „Latvija“ (RAF) Rygos automobilių muziejuje

Tie, kam virš 40, turėtų prisiminti, kaip kadaise miestų gatvėmis zujo RAF mikroautobusai, įprastai vadinti „latvijomis“. Vėliau jie staiga dingo ir kelius užplūdo vakarietiškas transportas. Visgi panašu, kad RAF gamykla gali atgimti. Kaimynai latviai rimtai susimąstė apie tai, kad tarybiniais metais populiarus automobilis gali susigrąžinti turėtas pozicijas.

Tiesa, dabartinis RAF taptų elektromobiliu, galinčiu viena įkrova įveikti iki 180 km kelią ir vežti iki 30 keleivių.

Eskizai kuriami Sankt Peterburge

Pirmųjų eskizų autoriais tapo Sankt Peterburgo meno akademijos Pramoninio dizaino katedros studentai. Galutinio dizaino kūrimui vadovaus mokslų daktarė Svetlana Mirzojan, kuri sukūrė ir 1958 m. pradėto gaminti RAF eksterjerą, rašo „Trucker“.

Trucker iliustr./RAF autobuso atkūrimo eskizas
Trucker iliustr./RAF autobuso atkūrimo eskizas

Pagal dabartinę koncepciją, mikroautobusas turėtų talpinti apie 30 žmonių: jame planuojama įrengti 15 sėdimų ir 18 stovimų vietų bei numatytos trys atlenkiamos sėdynės. Kuriamos dvi galimos modifikacijos – elektrinė su benzininiu, kaip generatorius, veikiančiu varikliu ir versija, kuri elektrą gaus iš troleibusų laidų.

Jeigu projektas bus realizuotas, pagrindiniu elektromobilio varikliu taps 65 AG agregatas, leisiantis nuvažiuoti nuo 150 iki 180 km.

Naujojo RAF prototipas gali pasirodyti jau kitąmet: įmonė Rigas Autobusu Fabrika planuoja jį sukurti eksperimentams.

Surinkus prototipą jį planuojama išbandyti bendrojo naudojimo keliuose ir, gavus teigiamus rezultatus, pradėti serijinę gamybą. Taip pat Rygoje turėtų būti gaminami ir kiti mikroautobusai. Derybos dėl to esą jau vyksta, tačiau kas gali tapti rygiečių partneriais, nepatikslinama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas