Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 08:51

Rusija buvusioje „Renault“ gamykloje surinkinės „Moskvič“: jei nepadės Kinija, fabrikas virs griuvėsiais?

Neįtikėtini įvykiai Rusijos automobilių pramonėje tęsiasi. Kaip praneša Rusijos Pramonės ministerija ir Maskvos merija, buvusią „Renault“ gamyklą, pasitraukus prancūzams, perėmė institutas NAMI (tas, kuris kūrė Kremliaus limuziną) ir Maskvos savivaldybė.
„Moskvič 408“ Tik prenumeratoriams
„Moskvič 408“

„Naujosios“ gamyklos vadovu tapo buvęs Maskvos Transporto skyriaus vadovo pavaduotojas Dmitrijus Proninas, kuris buvo atsakingas už taksi ūkį. Portalas „Avtovzgliad“ jo sugebėjimus vystyti gamybą vertina labai atsargiai ir išreiškia nuogąstavimą, kad buvusią „Renault“ gamyklą gali ištikti ZIL likimas. Žlugus šiam sunkvežimių fabrikui jo teritorijoje išdygo daugiabučių rajonas.

Ką Rusija planuoja gaminti perimtame iš Prancūzijos fabrike? Juk neturi nei mikrolustų, nei technologijų?

Kol kas gamyklos ateitį Maskvos valdžia piešia šviesiomis spalvomis – rusai turėtų džiaugtis, kad atgims markė „Moskvič“ (liet. Maskvietis). Tačiau tas pats „Avtovzgliad“ drąsiai abejoja projekto galimybėmis, savo straipsnį pavadinęs „Iš karietos – į moliūgą“. Maskvos mero Sergejaus Sobjanino aplinka svarstė, kad galimai naujieji modeliai vadinsis „Dacia“ automobilių vardais, pavyzdžiui, „Moskvič Logan“ arba „Moskvič Duster“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas