Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SAAB prašo Švedijos vyriausybės paramos paskolai iš banko „Snoras“ gauti

„SAAB PhoeniX Concept“
Gamintojo nuotr. / „SAAB PhoeniX Concept“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Švediškų automobilių gamintojas SAAB kreipėsi į Švedijos vyriausybę su prašymu padėti gauti paskolą iš komercinio banko „Snoras“, kuri užtikrintų finansinį kompanijos stabilumą ir atmestų bankroto galimybę. Abi šalys šiuo metu sprendžia teisinius klausimus, praneša „Bloomberg“.

Tikėtina, kad paskolą suteiks Lietuvos bankas „Snoras“, dalinai priklausantis Vladimirui Antonovui. Jam taip pat priklauso ir SAAB kontroliuojanti „Spyker Cars“ kompanija. Pasinaudodamas šia paskola Antonovas turėtų padidinti „Snoras“ bankui priklausančių šios, Olandijoje registruotos kompanijos akcijų skaičių ir sustiprintų savo kontrolę SAAB kompanijoje.

Šis susitarimas tarp trijų šalių užtikrintų kompanijai reikalingų lėšų ir apsaugotų kompaniją nuo bankroto. Šiuo metu kompanija sustabdė automobilių gamybą dėl didelių įsiskolinimų detalių tiekėjams. Be šios finansinės injekcijos, tikėtina, kad gamyba taip ir liks sustojusi.

Švedijos vyriausybei reikia priimti sprendimą ar įsileisti Antonovą į SAAB kompanijos valdybą. Primename, kad vienas iš kriterijų leidusių „Spyker“ kompanijai dar 2010 metais įsigyti SAAB buvo Antonovo nedalyvavimas šiame sandoryje. Nei „General Motors“, buvusi SAAB šeimininkė, nei Švedijos vyriausybė šio kriterijaus nekomentavo.

Jei sandoris bus įvykdytas, SAAB pasiskolins apie 48 mln. eurų iš „Snoras“ banko, jais būtų padengtos skolos tiekėjams ir atnaujinta automobilių gamyba. Kompanijos valdyba yra įsitikinusi, kad ateityje SAAB atsities. Tai turėtų garantuoti mažesnio modelio pristatymas ateityje. Šiam tikslui švedai jau pasirašė susitarimą su BMW dėl mažų variklių gamybos drauge.

Tiesa, automobilių rinkoje pasigirsta ir kitokių nuomonių. „Fiat“ kompanijos vadovas Sergio Marchionne yra sakęs, kad labai abejoja SAAB sėkme. „Man labai patinka SAAB, tačiau manau tokiam mažam žaidėjui šioje rinkoje yra labai sunku“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas