Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 24d. 09:16

Seni automobiliai, parduodami Lietuvoje ir kaimynystėje: nuo 1898 m. pagaminto „Holsman“ iki Ferdinando Porsche kūrinio

Oldsmobile Delta 88
Autoplius.lt nuotr. / Oldsmobile Delta 88

Pirmas pasaulyje automobilis su vidaus degimo varikliu, turintis atbulinės eigos pavarą ir pagamintas Čikagoje – toks yra išskirtiniausias senas automobilis „Holsman", šiuo metu parduodamas Lietuvoje.

Be jo, yra ir kitų modelių, tokių kaip „Mercedes", „Bentley", kurių kaina siekia dešimtis tūkstančių eurų. Estijos bendrovės „RIA.com Marketplaces" analitikai atrinko po penkis senus išskirtinius automobilius, parduodamus interneto portaluose Baltijos šalyse, Baltarusijoje ir Ukrainoje.

Lietuvoje – 122 m. senumo automobilis

Lietuvoje pagal išskirtinių senų automobilių brangumą pirmauja „Holsman" – tai pirmas pasaulyje automobilis su vidaus degimo varikliu, kuris turi atbulinės eigos pavarą. Čikagoje 1898 m. pagaminto automobilio kaina dabar siekia 53 tūkst. Eur, jame – tik dvi sėdimos vietos.

Antroje vietoje atsidūrė 1958 m. bendrovės „General Motors" padalinio „Oldsmobile" pagamintas „Oldsmobile 88". Automobilis turi 6,1 l darbinio tūrio benzininį variklį ir automatinę pavarų dėžę. Kaina – 25 tūkst. eurų.

Trečias išskirtinis automobilis – tai 1956 m. Didžiojoje Britanijoje pagamintas „Bentley S1". Liukso klasės automobilis turi 4,5 litro darbinio tūrio variklį ir automatinę pavarų dėžę. Jo kaina – 21 500 eurų.

Ketvirtą ir penktą vietas dalijasi du 19 tūkst. eurų vertės automobiliai. Vienas jų – tai 1966 m. Vokietijoje pagamintas vyšninis „Mercedes-Benz 190", turintis 1,9 l darbinio tūrio variklį. Tiek pat kainuoja 1967 m. raudonas „Volvo 1800S". Tai kupė su 1,8 litro darbinio tūrio varikliu. Automobilis ir kėbulas atstatyti apytikriai prieš 13 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas