Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 8d. 12:15

Stasys Brundza išparduoda automobilių kolekciją: „Jei Lietuvai nereikia, tai ką man daryti?“

Stasys Brundza
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Stasys Brundza
Didžiausias automobilių kolekcininkas Lietuvoje, Seimo narys Stasys Brundza parduoda savo išskirtinius eksponatus. Šeštadienį vyksiančiame istorinių transporto priemonių aukcione „Coys“ pirkėjai galės įsigyti 89 S.Brundzos automobilius ar motociklus. Ši kolekcija vertinama keliais milijonais eurų.

S.Brundza teigia, kad pagrindinė priežastis, kodėl jis parduoda kolekciją, – nėra kur jos laikyti.

Išlaikyti kolekciją tapo per brangu

„Lietuvoje 6 metus bandžiau rasti, kur juos eksponuoti“, – 15min.lt sakė buvęs lenktynininkas. 

Ilgą laiką automobiliai buvo „Litexpo“ parodų rūmuose – iš pradžių po stogu, o vėliau sustatyti lauko palapinėje. Ten istoriniams automobiliams laikymo sąlygos nebuvo idealios – netrūko drėgmės, o ir lauko temperatūra ne visada tinkamiausia. Nuoma taip pat kainavo daug, tad, anot S.Brundzos, tokios kolekcijos išlaikymas pasidarė labai brangus.

Šaltame garaže medis genda, metalai rūdija, salonus kandys graužia, tai kiek tai gali tęstis?

Kai praėjusiais metais Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai, S.Brundza turėjo išsikraustyti iš „Litexpo“ palapinės lauke ir automobiliams surado didelį požeminį garažą. 

„Ten vėl tas pats – nei drėgmė, nei temperatūra neatitinka normų. Medis genda, metalai rūdija, salonus kandys graužia, tai kiek tai gali tęstis? Jeigu Lietuvai nereikia tokio muziejaus ir automobilių kolekcijos, tai kas man beliko daryt?“, – kalbėjo S.Brundza.

„Cadillac“ kolekcija – didžiausia Europoje

Labiausiai S.Brundza didžiuojasi didele „Cadillac“ modelių kolekcija, kurioje yra 39 eksponatai. Anot istorinių automobilių ekspertų, lietuvio kolekcija buvo didžiausia visoje Europoje. Joje – tokie išskirtiniai automobiliai kaip 1916-ųjų „Cadillac Torpedo“, 1938-ųjų „Cadillac V16 Fleetwood“, keli skirtingais metais pagaminti „Cadillac Eldorado“. 

Seniausias kolekcijos automobilis – „Cadillac Model B“, pagamintas 1904-aisiais. Jis aukciono organizatorių vertinamas 60-75 tūkst. eurų. Šis, kaip ir visi kiti „Cadillac“ modeliai, šeštadienį bus parduodamas.

Ten buvo kolekcija, kurioje galima pamatyti visą Amerikos automobilių pramonės raidą. Ji dar nebuvo pilna, tačiau kitos tokios Europoje nėra.

„Ji ne tik didžiausia. Ten buvo kolekcija, kurioje galima pamatyti visą Amerikos automobilių pramonės raidą. Ji dar nebuvo pilna, tačiau kitos tokios Europoje nėra“, – sakė S.Brundza.

Prognozės – optimistinės

Buvusiam lenktynininkui nėra lengva atsisveikinti su visais daug metų rinktais automobiliais, tad keletą jis planuoja pasilikti sau. Aukcione bus parduodamos 89 transporto priemonės, tačiau S.Brundzos garaže dar keli seni automobiliai liks.

„Ne visi parduodami, nes ne viską pavyko atitinkamai paruošti, dar liko keletas. Be to, keletą modelių pasiliksiu sau“, – sakė kolekcininkas.

Ar aukcione bus parduoti visi 89 automobiliai ir motociklai, Seimo narys prognozuoti nesiryžo, bet pripažino netikintis, kad per vieną dieną pavyks atsisveikinti su visais eksponatais.

„Neįmanoma prognozuoti. Sekmadienį galėsime. Organizatorius kalba, kad viskas bus parduota, tačiau nemanau, kad taip bus“, – kalbėjo S.Brundza.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas