Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 27d. 16:39

„Statoil“ plečia aplinką tausojančio bioetanolio E85 degalinių tinklą

„Statoil“ degalinė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Statoil“ degalinė

Pirmoji Lietuvoje pradėjusi siūlyti aplinkai draugišką biokurą E85, „Lietuva Statoil” plečia prekybos šiais degalais tinklą. Nuo gruodžio 27 d. biodegalų galima įsigyti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje.

„Per kelerius metus biokuro E85 paklausa išaugo, todėl plečiame jo prekybą kituose Lietuvos miestuose, kad daugiau vairuotojų galėtų prisidėti kuriant švaresnę aplinką ir ateitį. Biodegalai bioetanolis E85 leidžia ženkliai sumažinti „šiltnamio efektą“ sukeliančių dujų emisijas, yra pigesni ir padidina variklio galią“, – sakė „Lietuva Statoil“ Pardavimų ir tiekimo departamento direktorius Giedrius Bandzevičius.

Bioetanolį E85 sudaro 85 proc. etanolio, kuris gaunamas iš žemės ūkio produkcijos, o likusius 15 proc. – įprastas bešvinis 95 markės benzinas. Bioetanolis yra gaminamas Lietuvoje. Jis yra ypač draugiškas aplinkai, nes išskiria 80 proc. mažiau anglies dvideginio, azoto oksido ir sieros oksidų nei naudojant įprastinį naftos pagrindu gaminamą kurą.

Anot G. Bandzevičiaus, bioetanolis padeda ne tik tausoti gamtą, bet ir sumažinti išlaidas degalams. Biologinės kilmės degalų priedams nėra taikomas akcizo mokestis, todėl šiuo metu „Statoil“ degalinėje vienas litras E85 biokuro kainuoja 2,99 lito, t.y. apie 1,4 lito mažiau, nei šiandien kainuoja 95 markės benzinas.

„Nepaisant to, kad biodegalais varomi automobiliai suvartoja iki 30 proc. daugiau degalų, naudodami E85 vairuotojai šiuo metu gali sumažinti išlaidas degalams iki 10 procentų. Be to, etanolis juntamai padidina variklio našumą ir galią, – sakė G. Bandzevičius. – Svarbu žinoti, kad biodegalai tinka tik specialiai pritaikytiems automobiliams. Tokios transporto priemonės populiarėja – vien „Ford“ bendrovė Europoje kasmet parduoda 20 tūkst. automobilių, kurie gali naudoti ir biodegalaus, ir įprastą benziną. Biodegalams pritaikytus automobilius gamina ir SAAB bei kai kurie JAV gamintojai“.

Iki šiol „Statoil“ bioetanoliu E85 prekiauta tik Vilniuje esančioje „Statoil Žirmūnų“ degalinėje Kareivių g. 13. Nuo šiandien E85 kuro vairuotojai galės įsigyti Kaune „Statoil Baršausko“ degalinėje Baršausko g. 57 bei Klaipėdoje – „Statoil Sendvario“ degalinėje Tilžės g. 56a.

Temos: 1 Statoil
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas