Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 1d. 20:10

„Šuns koja“ traktoriuose, sunkvežimiuose ir sportiniuose automobiliuose – kas yra „dog-leg“ transmisija?

E30 M3 pavarų perjungimo svirtis. (Beemwej, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)
E30 M3 pavarų perjungimo svirtis. (Beemwej, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Į kairę ir pirmyn – ten automobiliuose su mechanine transmisija dažniausiai surasime pirmą pavarą. Bet ne visada. Kartais pirmą bėgį surasime svirtį patraukę į kairę ir atgal. Tai – vadinamoji „dog-leg“ (šuns kojos) konfigūracija, kurią surasime ne viename sportiniame automobilyje, traktoriuje ir sunkvežimyje. Kam skirtas toks neįprastas pavarų dėžės sprendimas?

Iš tikrųjų, reikia pasakyti, kad anksčiau automobilių su dog-leg konfigūracijos transmisijomis buvo daugiau. Dabar jei sportiniame automobilyje ir surasime mechaninę transmisiją, ji pasižymės tradicine schema. Anksčiau buvo ne taip. Štai pirmasis BMW M3 turėjo būtent dog-leg transmisiją, kaip Benediktas Vanagas pastebėjo savo apžvalgoje. Taigi, turime tris klausimus, į kuriuos reikia atsakyti – kodėl anksčiau dog-leg pavarų dėžės buvo populiarios automobiliuose? Kodėl jos naudotos sunkiajame transporte? Kodėl jos retai sutinkamos šiandien?

Dog-leg pavarų dėžės schemos privalumai

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokia neįprasta schema yra menkniekis – šis tas nelabai svarbaus. Iš tikrųjų, dog-leg konfigūracija sportiniams automobiliams buvo labai svarbi. Ją turėjo tokie legendiniai modeliai kaip BMW E30 M3 (tik ne amerikietiška versija), M1, „Ferrari Testarossa“, „Porsche 914“ ir 928, „Lancia Stratos“, „Lancia Fulvia“, „Lamborghini Countach“, „Maserati Biturbo“, „Mercedes 190E“, „De Tomaso Pantera“, „Datsun 200sx“, „Pontiac Sunbird“ ir daug kitų automobilių.

Ferrari Testarossa pavarų perjungimo svirtis – dog-leg konfigūracija suteikė sportiškumo. (Thesupermat, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)
Ferrari Testarossa pavarų perjungimo svirtis – dog-leg konfigūracija suteikė sportiškumo. (Thesupermat, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Esminis privalumas – greitis. Važinėdami trasomis ar vingiuotais užmiesčio keliais sportiniai automobiliai dažnai keičia pavaras. Tai daryti greitai ir sklandžiai naudojant mechaninę transmisiją yra didžiulis malonumas. Tačiau kad ir koks vingiuotas būtų kelias, pirma pavara nenaudojama – jos reikia tik judant iš vietos. Daugiausia veiksmo vyksta tarp antros ir trečios pavaros, todėl jas sudėti į vieną liniją yra paprastas ir protingas sprendimas – taip sutrumpinamas kelias, kurį turi nukeliauti pavarų perjungimo svirtis.

Kodėl šuns koja įsitaisė ir sunkiajame transporte?

Dog-leg schemos mechaninę transmisiją aptiktume ir ne viename sunkvežimyje, autobuse ir traktoriuje. Galima surasti labai daug pavyzdžių – nuo „Kenworth“ sunkvežimių, iki „Iveco Turbo Daily“. Ir traktoriuose tokia schema naudota labai plačiai.

Priežastis, kodėl sunkiajame transporte naudojama dog-leg schema, yra tokia pati – pirma pavara naudojama rečiausiai. Aukštą sukimo momentą turinčios mašinos iš vietos gali pajudėti ir antra pavara, pirmoji reikalinga tik judant su sunkiu kroviniu, todėl ji atidedama į kampą.

Dog-leg konfigūracijos pavarų perjungimo schema prieš tradicinę. (Syed, Wikimedia)
Dog-leg konfigūracijos pavarų perjungimo schema prieš tradicinę. (Syed, Wikimedia)

Kodėl dog-leg schema prarado populiarumą?

Dog-leg konfigūracijos transmisijos šiandien yra pakankamai retos. Sportinių automobilių gamintojai jų ėmė atsisakyti supratę, kad jų mašinomis pirkėjai važinėja palyginti ramiai, ne taip jau sportiškai, ir jie yra pripratę prie įprastos schemos transmisijų.

Kenworth sunkvežimio pavarų perjungimo svirtis. (Daniela Kloth, Wikimedia)
Kenworth sunkvežimio pavarų perjungimo svirtis. (Daniela Kloth, Wikimedia)

Tačiau didžiausią smūgį dog-leg konfigūracijai sudavę šešių pavarų transmisijų paplitimas – jose taip atskirti pirmąją pavarą yra ne taip patogu. Pavasarį pristatytas „Aston Martin Vantage AMR“ turi 7 pavarų dog-leg transmisiją – „Aston Martin“ yra vienas iš paskutinių gamintojų, siūlantis tokią konfigūraciją. Štai „Porsche“ 7 laipsnių transmisijos turi tradicinę schemą.

Galiausiai, ir pačios mechaninės transmisijos nebėra tokios populiarios, todėl ir dog-leg turinčių automobilių skaičius mažėja.

Nodum.lt
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas