Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Švedija ketina uždrausti vidaus degimo variklius turinčių automobilių prekybą

Švedija 2030 metais nutrauks prekybą automobiliais su vidaus degimo varikliais. Ši priemonė įtraukta į programą, kurią parengusi naujoji šalies vyriausybė kovą su visuotiniu atšilimu ir Paryžiaus klimato susitarimo įgyvendinimą priskiria prie prioritetinių veiksmų. Siekdama šio tikslo, vyriausybė ketina artimiausiais metais visoje šalyje aktyviai kurti elektrinių transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrą, pažymi „Deutsche Welle“.
„Audi R8“ automobilio variklis
„Audi R8“ automobilio variklis / Nuotr. iš Autoplius.lt

„Švedija turi tapti pirmąja pasaulyje visuotinės gerovės valstybe, nenaudojančia iškastinių energijos šaltinių“, – pareiškė ministras pirmininkas socialdemokratas Stefanas Lofvenas (Stefanas Liovenas).

Vis tik Švedija yra jau dešimtoji šalis, kuri nurodė konkrečią datą, nuo kada nebebus registruojami nauji automobiliai su benzininiais ir dyzeliniais varikliais, pareiškė aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ skyriaus Vokietijoje atstovė Marion Tiemann (Marion Tyman).

Pavyzdžiui, Norvegija automobilių su vidaus degimo varikliais planuoja atsisakyti 2025 metais. 2018 metais „švarūs“ automobiliai sudarė beveik pusę visų šioje šalyje parduotų naujų lengvųjų automobilių. Elektromobilių dalis sudarė 31,2 proc., o likusios transporto priemonės buvo hibridinės.

Atsisakyti vidaus degimo variklių iki 2030 metų ketina Danija, Izraelis, Airija, Islandija, Nyderlandai, taip pat Paryžius. Tokį pat terminą nurodo pagal elektromobilių pardavimus pasaulyje pirmaujanti Kinija ir Indija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius