Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 23d. 06:30

„Tesla“ jau nusipirko žemės sklypą, kuriame turėtų būti „Gigafactory“ gamykla: ką planuoja E.Muskas?

Šanchajaus „Gigafactory 3“ gamykla
YouTube nuotr. / Šanchajaus „Gigafactory 3“ gamykla

Skirtingi šaltiniai tvirtina, kad „Tesla“ įsigijo 850 ha žemės sklypą ir čia bus statoma naujoji ir didžiausia „Gigafactory“. Būtent joje ir bus gaminami „Cybertruck“ elektriniai pikapai.

Prieš mėnesį skelbėme, kad naujoji „Gigafactory“, o gal net greičiau „Terafactory“ gamykla, bus pastatyta Ostine, Teksaso valstijoje.

Su šiuo projektu susipažinę žmonės teigė, kad Elonas Muskas pavedė inžinierių komandai, Nevadoje pastačiusiai „Gigafactory“ gamyklą, imtis naujojo projekto ir pastatyti dar vieną gamyklą, kurioje greičiausiai bus gaminami elektriniai „Tesla Cybertruck“ pikapai ir naujieji „Model Y“ elektromobiliai.

Šią savaitę keli skirtingi šaltiniai paskelbė, kad „Tesla“ jau įsigijo 1200 akrų arba beveik 850 ha žemės sklypą šalia Ostino ir už jį sumokėjo 5 298 275 mln. JAV dolerių.

Elonas paneigė, kad „Tesla“ įsigijo šį, už beveik 20 km nuo Ostino esantį 850 ha ploto sklypą, bet dokumentai rodo, kad kompanija to siekia.

Tiek „Tesla“ pateiktuose dokumentuose, tiek ir „Texas Comptroller“ biuras tvirtina, kad „Tesla“ kompanija Traviso apygardoje ketina kurti bei vystyti aukštosiomis technologijomis paremtus elektromobilius“.

Panašu, kad „Tesla“ tikrai ketina Teksaso valstijoje pastatyti savo penktąją „Gigafactory“ gamyklą. Dabar kompanija jų turi 4: Nevadoje, Niujorke, Šanchajuje ir šiuo metu 4-oji statoma Berlyne.

Jei „Tesla“ tikrai nusipirks šį žemės sklypą, naujosios gamyklos statybos turėtų prasidėti kaip įmanoma greičiau. Tikėtina, kad tai bus pati didžiausia „Gigafactory“ gamykla ir vis dažniau kalbama, jog tai gali būti „Terafactory“. Taip leidžiant suprasti, kad gamybos apimtys bus ženkliai didesnės, palyginus su dabartinėmis.

Kaip tvirtino vidiniai kompanijos šaltiniai, Elonas Muskas siekia naująją gamyklą pastatyti kaip įmanoma greičiau. Elonas nori kuo greičiau čia pastatyti naują gamyklą ir dar iki šių metų pabaigos pagaminti pirmuosius „Model Y“ elektromobilius.

Skamba neįtikėtinai, nes iki metų pabaigos liko kone 6 mėn., tačiau „Tesla“ jau įrodė, kad tokius milžiniškus projektus sugeba įgyvendinti rekordiškai greitai. Štai ir Šanchajaus „Gigafactory 3“ gamyklą „Tesla“ pastatė greičiau nei per metus laiko, tad galbūt jiems pavyktų šį rekordą ir dar labiau pagerinti.

Technologijos.lt
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas