Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 21, 22:09

„Tesla“ paduota į teismą – kalti E.Musko įrašai „Twitter“

Elonas Muskas yra labai užimtas verslininkas, kurio darbo dienos yra suplanuotos 5 minučių intervalais. Nepaisant to, jis labai daug laiko praleidžia „Twitter“ ir tai patinka toli gražu ne visiems.
Lietuvos kelių policijos tarnybai perduotas automobilis TESLA
Lietuvos kelių policijos tarnybai perduotas automobilis TESLA / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kontroversiškų Elono Musko pareiškimų būta daug. Jis dažnai erzina Jeffą Bezosą, kalbasi su JAV politikais, aštriai pasisako profesinių sąjungų ir net COVID-19 valdymo klausimais. Kai kurie jo pasisakymai „Twitter“ žmonėms kainuoja pinigus. Pavyzdžiui, kritika kriptovaliutoms stipriai numušė bitkoinų vertę, o kai kurie pasisakymai (pavyzdžiui, ketinimai parduoti TSL akcijas) paskatino „Tesla Motors“ vertės smukimą.

Pats E.Muskas to labai nesureikšmina. Jis yra sakęs, kad didžiąją dalį savo „Twitter“ pranešimų sukuria „mesdamas draugus į baseiną“. Galbūt sėdėdamas ant porcelianinio sosto E.Muskas yra užsiminęs apie „Tesla“ pasitraukimą iš akcijų biržos (pasikeitimas iš „public“ į „private“). Tai niekada neįvyko, bet JAV vertybinių popierių ir biržos komisija paragino E.Muską daugiau taip nekurstyti radikalių rinkos pokyčių.

Šių metų lapkričio 6 dieną E.Muskas „Twitter“ paskelbė apklausą, kurioje klausė, ar jam reikėtų parduoti 10 proc. turimų „Tesla“ akcijų. Čia pat jis patikino, kad paisys rezultatų, kurie buvo artimi, bet labiau nusvirę į pardavimo pusę. Ir dėl to Delavero valstijoje prieš „Tesla“ iškeltas ieškinys.

JAV vertybinių popierių ir biržos komisija paragino E.Muską profesionaliau valdyti savo „Twitter“ ir nekalbėti dalykų, kurie pakenktų kompanijos vertei. Didžiulis akcijų pardavimas nusmukdytų akcijų vertę. Tai nepatinka investuotojams. Kažkas Delavere mano, kad E.Muskas ir toliau neatsakingai pokštauja, žaisdamas su investuotojų pinigais.

Ar Muskas su „Tesla“ prisidirbo? Greičiausiai ne. Tai – nedidelė bėda, neverta skandalo vardo. Bet E.Muskas neklauso rekomendacijų, todėl vidutiniškai kartą per dieną gali pasakyti ką nors, kas kainuos investuotojų pinigus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas