Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukia „Volkswagen“, vartotojų – BMW

„Volkswagen“ „Facebook“ puslapis
Kadras iš Facebook.com / „Volkswagen“ „Facebook“ puslapis
Šaltinis: 15min
0
A A

Analizuojant populiariausias Lietuvoje automobilių gamintojų markes paaiškėjo, kad spaudoje ir interneto portaluose dažniausiai minimas „Volkswagen“, tačiau socialinės medijos vartotojai dažniausiai kalba apie BMW. Tuo metu didžiausias reklamuotojas žiniasklaidoje yra „Audi“. Tai parodė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijos TNS LT 2012 m. rugpjūčio – spalio mėnesiais atliktas žiniasklaidos, socialinės medijos ir reklamos monitoringo tyrimas.

Tradicinėje šalies žiniasklaidoje tiriamu laikotarpiu „Audi“, BMW ir „Volkswagen“ markės iš viso buvo paminėtos 1409 kartus. Daugiausia dėmesio, arba 40 proc., teko „Volkswagen“. Nedaug nuo jo pagal gautą dėmesį atsiliko BMW, sulaukęs 35 proc. visų paminėjimų. Didžioji dalis, arba 63 proc., žiniasklaidoje skelbtos informacijos buvo apie naujos kartos arba atnaujintus modelius, o likusi dalis – informacija apie minėtų markių gamintojus.

Socialinėje interneto erdvėje bei komentaruose daugiausiai dėmesio sulaukė BMW. Šiai automobilio markei buvo skirta pusė, t.y. 49 proc. visų paminėjimų socialinėje medijoje. Rečiausiai buvo minimas „Volkswagen”, kuriam buvo skirta 17 proc. socialinės medijos komentatorių dėmesio. Didžioji dalis atsiliepimų apie šiuos automobilių gamintojus buvo neutralūs – 81 proc., neigiami sudarė vos 7 proc. Tuo metu palankiausiai atsiliepiama apie BMW – 14 proc. visų komentarų buvo teigiami. Daugiausiai nepalankių komentarų – 8 proc. – sulaukė „Volkswagen”.

Tiriamu laikotarpiu daugiausiai lėšų reklamai skyrė „Audi“, kurio išlaidų dalis sudarė pusę visų 3 automobilio gamintojų reklamos biudžeto, t.y. 49,4 proc. „Volkswagen“ lėšos reklamai siekė 45,9 proc. Tuo metu BMW reklamos išlaidų dalis sudarė 4,7 proc. Bendra visų trijų vokiečių automobilių gamintojų išlaidų reklamai dalis sudarė 12,8 proc. visos 2012 m. rugpjūčio – spalio mėnesių automobilių įvaizdinės reklamos.

Tiriant žiniasklaidos susidomėjimą automobilių tema, TNS LT atliko 215 spaudos šaltinių ir 12 interneto portalų analizę. Socialinės medijos tyrimas atliktas naudojant  TNS LT ir „NewsPoint“ monitoringą interneto tinklapiuose, forumuose ir socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“. Reklamos stebėjimas buvo vykdomas analizuojant išlaidas reklamai TV, spaudoje, radijuje, vidaus TV, kine, internete, lauko ir fillboard reklamos priemonėse.

Šiam tyrimui 3 populiariausios automobilių markės – „Audi“, BMW ir „Volkswagen“ – buvo atrinktos remiantis automobilių pardavimo portalų statistika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas