Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: Europos šalių vairuotojai dažnai vairuoja rizikingai

Vairuotoja
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Vairuotoja
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Goodyear Dunlop” atlikta apklausa atskleidė, kaip skiriasi Europos vairuotojų įpročiai kelyje. Skirtingų šalių vairuotojai nevienodai suvokia kelionės saugumą ir, nors numano apie saugumą lemiančius veiksnius, ne visi automobilininkai vienodai jų paiso.

Dauguma europiečių pripažino alkoholį stipriausiu rizikos veiksniu kelyje, tačiau tai ne visus sustabdo. Pavyzdžiui, net pusė apklausoje dalyvavusių Belgijos vairuotojų prisipažino linkę vairuoti automobilį po kelių taurių alkoholio. Apklausa parodė, kad rizikuoti labiausiai mėgsta vokiečiai: jie pirmauja pagal pomėgį spausti greičio pedalą iki dugno ir pralėkti geltoną šviesoforo signalą.

Kaip labiausiai pavojų saugiai kelionei keliantį veiksnį 90 procentų visų apklaustų Europos vairuotojų nurodė – vairavimą vartojus alkoholio. Beveik tokios pat svarbos (82 proc.) vairuotojams atrodo ir tinkamų padangų transporto priemonei parinkimas ir jų nuodugni priežiūra. 77 procentai dideliu rizikos veiksniu saugiai kelionei nurodė vairavimą pavargus. Nemažai apklaustųjų įvertina automobilio įrangos svarbą: tinkamai veikiantys priekinio stiklo valytuvai (67 proc.), oro sąlygas atitinkančios padangos (64 proc.). Paklusimas greičio limitui svarbiu saugumo veiksniu atrodo kiek daugiau nei pusei (59 proc.) apklaustųjų.

Nepaisant to, kad vairuotojai pripažįsta riziką vairuojant išgėrus, trečdalis (31 proc.) apklaustųjų europiečių sėda už vairo po kelių alaus bokalų ar vyno taurių. Pagal apklausos rezultatus, taip elgiasi beveik pusė Belgijos vairuotojų: 49 proc. pasisakė sėdantys už vairo po keleto taurių. Mažiau tokia praktika užsiima italų (38 proc.), ispanų (38 proc.) ar prancūzų (36 proc.) vairuotojai. Didžiojoje Britanijoje ar Vokietijoje po kelių taurių pripažino vairuojantys tik penktadalis vairuotojų (atitinkamai 20 ir 23 proc.). Apklausa parodė, kad Lenkijos vairuotojai išgėrę beveik nevairuoja: tik 9 procentai pasisakė sėdantys už vairo įkaušę.

Apklausos dalyvių pasiteiravus apie mėginimus „spausti iki dugno” – važiuoti didžiausiu įmanomu automobilio greičiu, nuo kitų šalių rezultatų gerokai atsiplėšė Vokietijos vairuotojai. Net 63 procentai pasisakė išbandantys maksimalų automobilio greitį. Už jų liko Lenkijos vairuotojai, kurių, teigiančių, kad kartais spaudžia greičio pedalą iki dugno, atsirado mažiau nei pusė: 44 procentai. Automobilio greičio galimybes mažiau linkę bandyti kitų šalių vairuotojai:  37 proc. Italijoje, 35 proc. Ispanijoje, kitur – apie trečdalį. Vidutiniškai Europoje greičio pedalo už ūsų tampyti nebijo 37 proc. apklaustų vairuotojų.

Vokietijos vairuotojai pasižymėjo ir kaip labiausiai linkę priimti geltoną šviesoforo signalą, kaip užuominą ne stabdyti, o priešingai – paskubėti. Net 82 proc. apklaustų vokiečių vairuotojų pasisakė, kad, pamatę geltoną šviesą, verčiau paspaus greičio pedalą, nei pristabdys automobilį. Tą patį prisipažino didžioji dalis vairuotojų ispanų (78 proc. ) ir trys ketvirtadaliai (75 proc.) apklaustųjų lenkų. Netoli nuo jų italų vairuotojai (71 proc.) ir belgai (70 proc.) su Jungtinės Karalystės vairuotojais (68 proc.). Iš viso, pamatę geltoną šviesoforo šviesą, greičio pedalą spaudžia dauguma: vidutiniškai 73 procentai apklaustų Europos šalių vairuotojų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas