Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 27d. 14:41

Užsieniečiai, neregistravę automobilių Latvijoje, turės susimokėti

Londone gyvenančio Mindaugo BMW
Skaitytojo Mindaugo nuotr. / Londone gyvenančio emigranto BMW

Latvija ruošiasi pasekti daugelio Vakarų Europos valstybių pavyzdžiu - apmokestinti tuos užsieniečius, kurie neregistruoja savo automobilių, tačiau gyvena Latvijoje. Iki šiol tokie neregistruoti automobiliai pagal Susisiekimo ir kelių įstatymą galėjo šalyje nemokamai važinėti 92 dienas.

Latvijos ministrų kabinetas svarsto įstatymo projektą, pagal kurį Latvijos piliečiai ir šios šalies svečiai, važinėjantys po šalį užsienyje registruotais automobiliais, turės mokėti mokesčius.

Įstatymo projekte sakoma, kad Latvijoje neregistruoti automobiliai su užsienio valstybių numeriais bus apmokestinti, o mokestį (dienos – 10 Eur, mėnesio – 250 Eur, pusmečio – 600 Eur, metų – 1000 Eur) turės mokėti ne automobilio savininkas, o realus vairuotojas.

Valdininkai tokiu būdu planuoja 2017 m. surinkti 6,4 mln. Eur, o 2018 m. – 5,77 mln. Eur papildomų mokesčių.

Panašu, kad tokiu įstatymu valdininkai pirmiausiai smogs į Latviją grįžtantiems emigrantams, kurie automobiliai registruoti daugiausiai Didžiojoje Britanijoje. Kita „auka“ – verslo įmonės, registravusios savo automobilius kaimyninėse Estijoje ar Lietuvoje, todėl nemokančios kelių mokesčių, praneša ves.lv.

Manoma, kad automobilius užsienietiškais numeriais registruos specialūs radarai, sumontuoti pagrindinėse magistralėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas