Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 06:03

Vienas „Tesla Model Y“ inžinerinis sprendimas nustebino ir Eloną Muską: to nematė jau seniai

„Model Y“ elektromobilis turi šilumos siurblį, kuris pagelbės esant šaltesniam klimatui
YouTube nuotr. / „Model Y“ elektromobilis turi šilumos siurblį, kuris pagelbės esant šaltesniam klimatui

„Tesla“ jau pirmiesiems pirkėjams jau pristatė naujausią kompanijos elektromobilį – „Model Y“. Vis daugėja informacijos apie šį elektrinį SUV ir dabar Elonas pagyrė savo inžinierių komandą už sprendimą „Model Y“ aprūpinti šilumos siurbliu, kuris naujos kartos elektromobilį padaro kur kas efektyvesniu šaltesnėmis klimato sąlygomis.

„Model Y“ yra naujausias kompanijos elektromobilis ir su kiekviena diena vis daugėja pirkėjų, kurie džiaugiasi naujaisiais elektromobiliais.

Interneto platybėse jau atsirado ir „Model Y“ savininko vadovas, kuriame galima rasti įdomios informacijos apie šį elektromobilį. Ir vienas įdomiausių aspektų yra tas, kad „Model Y“ elektromobilis turi šilumos siurblį.

Tame vadove, klimato kontrolės valdymo patarimų skiltyje, „Tesla“ rašo:

„Model Y naudoja šilumos siurblį, kad padidintų efektyvumą. Todėl jūsų išorinis ventiliatorius ir oro kondicionavimo kompresorius gali veikti bei skleisti garsą net tada, kai lauko temperatūra yra žema, o jūsų transporto priemonė yra šildoma ar įkraunamos baterijos.“

Šilumos siurblys yra įrenginys, perduodantis šilumos energiją iš šilumos šaltinio į vadinamąjį „šiluminį rezervuarą“.

Tokio prietaiso nėra „Model 3“ elektromobiliuose ir gana akivaizdu, jog „Model Y“ įdiegtas šilumos siurblys šį elektromobilį padaro gerokai efektyvesniu esant šaltesniam klimatui.

Įprastai elektromobiliai nemėgsta šalto klimato ir tokiomis sąlygomis jų nuvažiuojamas atstumas sumažėja. Tikėtina, kad dėl šio siurblio, net ir lauke spaudžiant šaltukui, bus galima vienu įkrovimu nuvažiuoti didesnį atstumą.

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas pakomentavo šį inžinerinį sprendimą ir pagyrė šilumos siurblį suprojektavusius inžinierius.

„PCB technika leido sukurti tokį šilumokaitį, kokio įprastomis priemonės padaryti yra neįmanoma. Šilumos siurblys taip pat turi vietinę šilumos kilpą, kuri leidžia greitai padidinti temperatūros diapazoną. Model Y šilumos siurblys yra geriausias inžinerinis sprendimas, kokio jau senokai nemačiau. Inžinierių komanda padirbėjo puikiai. Mano nuopelnų čia nėra“, – sakė E.Muskas.

Kaipgi atrodo tas „Model Y“ elektromobilyje įmontuotas šilumos siurblys, galite pasižiūrėti šiame vaizdo įraše:

VIDEO: The Biggest Change in Model Y Over the S, 3, or X!
Technologijos.lt
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas