TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje prigyja dalinimosi automobiliais sistema

„eCito“ startuoja su 6 miestui pritaikytais, mažalitražiais automobiliais „Fiat 500“.
„eCito“ startuoja su 6 miestui pritaikytais, mažalitražiais automobiliais „Fiat 500“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalinimosi automobiliu paslauga, populiari Vakarų Europoje, vis labiau prigyja ir Vilniuje, tvirtina gegužės mėnesį „eCito“ paslaugą pradėjusi teikti bendrovė „Ekomobility“. Kiekvieną mėnesį augusi bendrovės apyvarta rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, pakilo 39 proc.

Šiuo metu vidutinis „eCito“ automobilių užimtumas Vilniaus mieste sudaro 19 proc. Pagal šį rodiklį bendrovė sparčiai vejasi Europos dalinimosi automobiliais vidutinio užimtumo standartą, kuris šiuo metu sudaro 33 proc.

„Ekomobility“ duomenimis, vienodai dažnai šiuolaikiškus automobilius nuomojasi tiek įmonės, tiek privatūs asmenys. Vidutiniškai jie išsinuomojami dvejoms valandoms, per kurias nuvažiuojama apie 15 kilometrų. Tuo tarpu per savaitgalio išvykas į kitus šalies miestus vilniečiai nuvažiuoja ir 300–400 kilometrų.

„Vis dažniau į mus kreipiasi verslininkai teiraudamiesi, kokiam konkrečiam laikotarpiui galėtų išsinuomoti automobilį ir kiek jiems tokia nuoma atsieitų. Visą šią informaciją jie gali gauti internetinio puslapio skaičiuoklėje iš karto. „eCito“ automobilius renkasi ir kituose šalies miestuose artimuosius nusprendę aplankyti ar tiesiog savaitgalio išvyką Lietuvai pažinti susiorganizavę vilniečiai bei užsieniečiai“, – teigė Rolandas Statulevičius, bendrovės „Ekomobility“ generalinis direktorius.

Pasak R.Statulevičiaus, dažniausiai „eCito“ automobilius sostinės gyventojai nuomojasi darbo dienomis tarp 11 ir 14 valandos, vykdami į verslo susitikimus ar pietų. Beveik 70 proc. automobilius besinuomojančių klientų mašiną rezervuoja likus 2 val. iki išvykimo, apie 9 proc. – iki jo likus 2–5 val., o 3 proc. vairuotojų automobilį užsisako prieš parą. Išsinuomoti mašiną tą akimirką, kai jos prireikia, bando tik 1 proc. bendrovės klientų.

„Šie duomenys rodo, kad žmonės moka planuoti savo laiką bei susitikimus ir kruopščiai iš anksto jiems pasirengia“, – pastebi R.Statulevičius.

Neseniai naują „eCito“ automobilių aikštelę prie verslo centro „Alfa“ įsteigusi bendrovė numato plėsti teikiamą paslaugą ir į kitus šalies miestus. Šiuo metu bendrovė savo automobilių parke turi 10 „eCito“ automobilių. Rezervavus „eCito“ automobilį internetu galima pasirinkti, iš kurios vietos patogiausia jį pasiimti: „Green Hall“, „Eikos“, „Vilniaus Verslo Uosto“ stovėjimo aikštelių ar Vilniaus oro uosto.

Įmonė „Ekomobility“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti „eCito“ dalinimosi automobiliu paslaugą. Ši bendrovė užsiima ir kitomis inovacijomis automobilių verslo srityje – parduoda elektra varomas transporto priemones.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas