Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugsėjo 11d. 12:17

Viltis vairuotojams – Seimas svarstys ar lietuviškas vairuotojo pažymėjimas galios dar 50 šalių

Vairuotojo pažymėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vairuotojo pažymėjimas

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pristatė įstatymo „Dėl Kelių eismo konvencijos ratifikavimo“ projektą. Teikiamu teisės aktu siekiama ratifikuoti Kelių eismo konvenciją, sudarytą 1949 m. Ženevoje, siekiant užtikrinti, kad Lietuvos Respublikoje išduotus vairuotojo pažymėjimus pripažintų šalys, kurios ratifikavo tik Ženevos konvenciją, rašoma pranešime.

Lietuvos Respublika ratifikavo tik 1968 m. Vienos konvenciją dėl kelių eismo, bet neratifikavo Ženevos konvencijos. Dėl šios priežasties Lietuvos Respublikoje išduotas vairuotojo pažymėjimas negalioja (arba gali negalioti priklausomai nuo valstybės nacionalinio reglamentavimo) šalyse, kurios ratifikavo Ženevos konvenciją, bet neratifikavo Vienos konvencijos (Japonijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Naujojoje Zelandijoje, Tailande). Tokių šalių yra per 50.

„Labai stipriai auga srautas lietuvių, keliaujančių užsienyje ir vairuojančių automobilius. Pirmiausia, mes bandėme siekti dvišalių susitarimų, pavyzdžiui, su Japonija. Bijau dabar suklysti, bet, berods, 10 metų jau yra dirbama dėl vairuotojo pažymėjimo įteisinimo, kol japonai galiausiai pasakė, kad gal bus paprasčiau, jei ratifikuosime Ženevos konvenciją“, – sakė R. Masiulis.

Projektui po pateikimo vieningai pritarė 107 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Užsienio reikalų komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti rugsėjo 27 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas