Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 24, 13:05

„Volkswagen“ ir „Mercedes-Benz“ sudarė susitarimus su Kanada dėl bendradarbiavimo

Kanada antradienį paskelbė apie preliminarius susitarimus su „Volkswagen“ ir „Mercedes-Benz“, pagal kuriuos abi Europos automobilių gamintojos įsijungs į besiplečiančias Šiaurės Amerikos elektromobilių baterijų gamybai reikalingų medžiagų tiekimo grandines, siekdamos elektromobilių rinkoje mesti iššūkį amerikiečių „Tesla“.
„Volkswagen“
„Volkswagen“ / 123RF.com nuotr.

Susitarimo memorandumus vizito Kanadoje metu pasirašė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, siekiantis sutvirtinti galimybę Vokietijai gauti naujų energijos išteklių ir pagilinti dvišalius prekybos ryšius.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau tviteryje parašė, kad susitarimai „padės patenkinti augančią elektrinių transporto priemonių paklausą tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje“.

O.Scholzas savo pareiškime komentavo, kad bendradarbiavimas, ypač užtikrinant svarbių baterijų, tokių kaip ličio, nikelio ir kobalto, gamybą, „gali paskatinti kitas įmones sekti paskui“.

„Mercedes-Benz“ teigė, kad nuo 2026 metų planuoja bendradarbiauti su Kanados įmonėmis visose elektromobilių ir baterijų tiekimo grandinėse, įskaitant bendradarbiavimą su ličio gamintoja „Rock Tech Lithium“, kad kasmet užsitikrintų iki 10 tūkst. tonų ličio hidroksido tiekimą.

„Volkswagen“ susitarime daugiausia dėmesio skiriama pirminių baterijų ir katodų medžiagų gamybai, o naujai įkurta „Volkswagen“ akumuliatorių įmonė „PowerCo“ taip pat atidarys biurą Kanadoje.

„Darbas išvien su viso pasaulio vyriausybėmis yra absoliuti būtina sąlyga norint pasiekti klimato tikslus“, – sakoma „Volkswagen“ generalinio direktoriaus Herberto Diesso pranešime.

Pastaruoju metu buvo paskelbta keletas kitų sektoriaus susitarimų, įskaitant kovo mėnesio „Stellantis“ pranešimą dėl elektrinių transporto priemonių akumuliatorių gamybos Kanadoje.

Tuo tarpu Otava padidino paramą vietos svarbiausių mineralų, naudojamų elektromobilių akumuliatoriams gaminti, žvalgymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas