Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 14:45

„Volvo Trucks“ atidaro baterijų gamyklą Belgijoje

„Volvo Trucks“ atidaro savo pirmąją baterijų surinkimo gamyklą Belgijoje. Gamykla tieks montavimui paruoštus akumuliatorius elektriniams „Volvo Trucks“ sunkvežimiams, rašoma pranešime.
Sunkiasvorių sunkvežimių gama
Sunkiasvorių sunkvežimių gama / Volvo nuotr.

„Ši investicija rodo mūsų tvirtą įsipareigojimą elektrifikuoti sunkųjį transportą. Iki 2030 m. mažiausiai 50 procentų visų pasaulyje parduodamų mūsų sunkvežimių bus varomi elektra, o 2040 m. būsime neutrali anglies dvideginio emisijos atžvilgiu kompanija“, – sako „Volvo Trucks“ prezidentas Rogeris Almas.

Naujoje akumuliatorių gamykloje „Samsung SDI“ elementai ir moduliai bus surenkami į baterijų blokus, skirtus „Volvo Trucks“ sunkiasvoriams elektriniams „Volvo FH“, „Volvo FM“ ir „Volvo FMX“ sunkvežimiams. Serijinė šių modelių gamyba prasidės trečiąjį šių metų ketvirtį.

Trumpesnis pristatymo laikas ir antrinis naudojimas

Vieno baterijų bloko talpa yra 90 kWh, o atsižvelgiant į klientų nuvažiuojamą atstumą bei gabenamų krovinių svorį į sunkvežimį bus montuojama iki šešių akumuliatorių blokų (540 kWh).

„Integruodami baterijų surinkimo procesą į sunkvežimio gamybą galime sutrumpinti elektrinių sunkvežimių pristatymo laiką klientams ir užtikrinti baterijų našumą bei antrinį jų panaudojimą vėliau“, – sako Rogeris Almas.

„Volvo Trucks“ baterijos sukurtos taip, kad vėliau jas būtų galima perdirbti, atnaujinti ir naudoti pakartotinai. Gamykla naudoja 100 % atsinaujinančią energiją.

Elektrifikuoti sprendimai transportui

Europoje šiemet pradėjus gaminti tris sunkiasvorius elektrinius modelius, „Volvo Trucks“ visame pasaulyje siūlys šešis elektra varomus sunkvežimius, skirtus distribuciniams ir regioniniams gabenimams, komunalinių paslaugų teikimui ir darbui statybose.

„Serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą pradėjome jau 2019 metais ir užimame pirmaujančias pozicijas ir Europoje, ir Šiaurės Amerikoje. Esu įsitikinęs, kad sparčiai vystantis įkrovimo stotelių infrastruktūrai ir tobulėjant baterijų technologijoms jau netolimoje ateityje pamatysime sunkvežimių pramonės transformaciją“, – sako Rogeris Almas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas