Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 25, 09:19

„Volvo Trucks“ pristatė unikalią saugumo įrangą elektriniams sunkvežimiams

Sunkvežimių gamintojas „Volvo Trucks“ pristatė naują patentuotą saugos funkciją elektriniams sunkvežimiams – sukibimo valdymo sistemą „Active Grip Control“. Naujoji technologija žymiai pagerina stabilumo, akceleracijos ir stabdymo savybes važiuojant slidžia kelio danga, rašoma pranešime.
„Volvo FH Electric“
„Volvo FH Electric“ / Gamintojo nuotr.

Naujoji saugumo sistema, sukurta elektros pavarai, padeda geriau valdyti ratų praslydimą dėl greito elektros variklio atsako pajudant iš vietos.

Ši sistema gerokai paspartina įsibėgėjimą ant slidžios kelio dangos. Bandymai su elektriniu „Volvo FH Electric“ ir pakrauta puspriekabe ant blogo sukibimo paviršiaus parodė, kad naujoji sistema sklandų įsibėgėjimą pagerina net 45 procentais.

„Važiuojant slidžia kelio danga ar žvyrkeliu, pagerėjimas yra akivaizdus. Manau, jog ši naujovė padidins darbo našumą, ypač statybų sektoriuje“, – sako „Volvo Trucks“ eismo ir produktų saugumo direktorė Anna Wrige Berling.

Jei sunkvežimis ima slysti, „Active Grip Control“ jutikliai leidžia jo kontrolės sistemai reaguoti į kelio paviršiaus sąlygas ir išmaniai panaudoti elektrinius variklius ir valdymo sistemas, kad padėtų vairuotojui išlaikyti sunkvežimį kelyje.

Naujoji saugumo funkcija taip pat sumažina sąstato susiskersavimo riziką bei padeda lengviau valdyti sąstatą važiuojant be krovinio.

„Įdiegę „Active Grip Control“, suteikiame vairuotojams dar geresnes galimybes įveikti sudėtingus kelius ir reljefo vingius net pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis. Tai yra unikali, „Volvo Group“ patentuota funkcija“, – aiškina A. Wrige Berling.

Patobulinimai juntami ir stabdymo metyu, nes ši funkcija naudojama regeneraciniam stabdymui, neaktyvuojant stabdžių antiblokavimo sistemos (ABS). Tai padidina efektyvumą, nes dėl regeneracinio stabdymo efektyviau panaudojama energija, o pats stabdymas tampa tolygesnis.

Sukibimo valdymo sistema „Active Grip Control“ diegiama „Volvo FH“, „Volvo FM“ ir „Volvo FMX“ elektriniuose sunkvežimiuose, skirtuose vietiniams pervežimams bei statybų darbams. Speciali „Active Grip Control“ versija taip pat bus siūloma dyzeliniuose bei suskystintomis gamtinėmis dujomis (SkGD) varomuose sunkvežimiuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas