Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 14d. 18:37

1000 km lenktynės Palangoje: per porą dienų laukymėje išaugo miestas

1000 km lenktynių trasa Palangoje
Visus Bonus nuotr. / 1000 km lenktynių trasa Palangoje

Kam dar vos prieš dieną ar dvi teko važiuoti Palangos link, buvusios laukymės šalia šio kurorto ir Kretingos link vedančių kelių sankirtos šiandien nebeatpažintų.

Čia iškilo ištisas laikinų pavilijonų, namelių, didžiulių palapinių ir kitokiais atributais į akį iškart krintantis miestas – būtina liepos 15 d. prasidėsiančių „Omnitel 1000 km. lenktynių“ infrastruktūra.

„Lenktynių organizatorių reikmėms mes pateikėme penkis jaukius biurų namukus ir du apsaugos darbuotojams, – sako jau antrus metus su lenktynių rengėjais bendradarbiaujančios statybinės technikos ir įrangos bei įrankių nuomos kompanijos „Cramo“ bendrovės marketingo vadovė Milda Montrimavičiūtė. – Lenktynėms skyrėme ir 500 vienetų kilnojamų, lengvai  montuojamų metalinių tvorų, kurių kiekvienos ilgis - po 3,5 metro. Taigi, vien jomis galima užtverti net 1750 metrų ilgio teritoriją.“

2994 metrų trasą, kuria liepos 18 d. sportininkai turės nuvažiuoti 334 ratus, juos ne tik

Visus Bonus nuotr./1000 km lenktynių trasa
Visus Bonus nuotr./1000 km lenktynių trasa

metalinės   tvoros. Trasos apsaugai bus panaudota net 10 kilometrų „stop” juostos, o įrengdama trasos atitvarus šiuos darbus nuo pat pirmųjų prieš dešimtmetį čia įvykusių lenktynių atliekanti Palangos bendrovė „Plienas“ jau montuoja 200 betoninių pamatų blokų, kurių kiekvienas – 2,4 metro ilgio ir sveria po 1300 kilogramų.

„Lenktynių infrastruktūros kūrimo darbus pradėjome nuo bene sunkiausio ir didžiausio objekto – 1000 kvadratinių metrų ploto lenktynių klubui ir VIP svečiams skirtos palapinės statybos ir jos vidaus darbų, - sako lenktynes rengiančios UAB „Promo Sportas“ technikos direktorius Vytautas Juodagalvis. – Jau nors dabar čia galime priimti svečius. Lenktynėse akredituotų žurnalistų darbui pastatėme 100 kvadratinių metrų ploto spaudos centrą ir šiek tiek didesnio ploto dengtą sceną, į kurią po varžybų kops ne tik lenktynių nugalėtojai ar prizininkai.“

Čia vyks įvairios renginio atrakcijos ir konkursai, pretendenčių į lenktynių „Mis“ pasirodymai, o šeštadienį – ir ryškiausių estrados žvaigždžių bei grupių baigiamasis, visą renginį vainikuosiantis koncertas, kurį nuo 19 iki 22 val. tiesiogiai transliuos LNK ir kurį ves Živilė Vaškytė ir Mindaugas Stasiulis.

Per dvi dienas laukymėje šalia Palangos iškilusiame lenktynių miestelyje yra ir žiūrovo akiai nematomų dalykų. Sėkmingam žurnalistų darbui, TV transliacijoms ir kitokiems ryšiams užtikrinti paklota per 2 kilometrus bendro ilgio kabelių, kuriais įvairiomis kryptimis srūs signalai apie Lietuvos 1000-mečiui skirtas „Omnitel 1000 km. lenktynes“.

„Nors darbo visiems buvo tikrai daug, tačiau vargus atperka užvaldanti gera nuotaika žvelgiant į miestą dykumoje - visų tarnybų laikinus būstus ir lenktynių stovykloje jau kylančias komandų vėliavas,“ – džiaugiasi V. Juodagalvis.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas