Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

300 ežerų ralis: visi laukia starto (video)

Rokas Lipeikis
Skaitytojo Nerijaus Valiūno nuotr. / Rokas Lipeikis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau ankstyvą šeštadienio rytą Zarasų apylinkėse pradės gausti sportinių automobilių varikliai. Nuo 7 valandos ryto prasidės testinis greičio ruožas, vadinamasis „shakedown“. Įprastas rimtose tarptautinėse varžybose, toks greičio ruožas Lietuvoje bus rengiamas pirmą kartą. Jame lenktynininkai (išbandyti techniką testiniame greičio ruože pareiškė norą beveik visi užsiregistravę ekipažai) galės ne tik išbandyti techniką ir paskutinį kartą patikslinti ekipažo narių darbo subtilybes. Be abejo, šio ruožo rezultatai bus savotiška atskaita, leisianti prognozuoti tikrą dalyvių pajėgumą ir ekipažų greitį.

Daugiau nei pusšimtis ekipažų

Į Zarasus jau atvyko kiek daugiau nei pusšimtis ekipažų. Tiesa, dėl įvairių priežasčių ketinimų dalyvauti lenktynėse, atrodo, bus priversti atsisakyti trys ekipažai iš Baltarusijos, vienas ekipažas iš Ukrainos bei vienas latvių ekipažas, dėl šeimyninių aplinkybių nestartuos ir lietuvių A. Šimelio/G. Saudargo ekipažas.

Tradiciškai lenktynėse daugiausia „Mitsubishi“ markės gerbėjų – lenktynėms ruošiasi net 16 įvairiaus amžiaus ir skirtingų klasių šio Japonijos gamintojo modelių. Oficialus „300 ežerų ralio“ automobilis – SUBARU – irgi turi nemenką gerbėjų būrį: šio gamintojo techniką pasirinko 8 ekipažai. Be abejo, publika nekantriai lauks, kaip važiuos patyręs svečias iš Suomijos Saku Vierimaa, vienintelis vairuosiantis WRC klasės automobilį. „Ford Focus WRC“ bus ne vienintelis šio gamintojo modelis – lenktynėse startuos du greiti „Fiesta ST“ modeliai. Populiarūs ir įvairūs „Volkswagen“ modeliai – iš viso dalyvauti ketina 7 VW automobilius pasirinkę ekipažai. Ralio starto laukia 6 „Renault“, po 4 BMW, „Opel“ ir „Honda“, 2 „Citroen“ ir po vieną VAZ, „Škoda“ bei „Seat“ modelį.

Nauji ir pažįstami greičio ruožai

Iš viso nuo šeštadienio vidurdienio iki sekmadienio vakaro sportininkams teks įveikti 15 greičio ruožų. Nemaža dalis jų – visiškai nauji, kai kurie – jau gerokai primiršti ir keletą metų nevažiuoti. Varžybų organizatorius Audrius Gimžauskas, pats kilęs iš Zarasų krašto, pripažino, kad šiame vaizdingame regione tikrai yra labai daug lenktynėms tinkamų ruožų. Todėl varžybos turėtų patikti ir žiūrovams, ir lenktynininkams, atvykstantiems iš Latvijos, Suomijos, Švedijos bei Rusijos.

Pirmą varžybų dieną lenktynės prasidės 12 val. 15 min. Sportininkai ralį pradės 9,35 km ilgio greičio ruožu. Iki pirmosios serviso pertraukos sportininkai įveiks tris greičio ruožus (9,35 km, 8 ir 9 km), popiet (nuo 15 val. 20 min.) jų laukia itin įdomus ir patogus žiūrėti Zarasų miesto greičio ruožas – skirtingomis dangomis lenktynininkai turės 2 kartus įveikti po 4,56 km. Na, o vakaro kulminacijai – specialusis greičio ruožas Zaraso saloje. Jo ilgis – 2 km. Tai bus paralelinės lenktynės su dirbtiniais tramplinais, tikimasi, kad į salą pamatyti iki šiol Lietuvoje neregėto ruožo susirinks apie 10-15 tūkstančių žiūrovų. Šio greičio ruožo pradžia 18 val. 35 min.
Sekmadienį sportininkų laukia ilgesnės atkarpos. Jau 8 val. 10 min. Varžybos bus pratęstos pačiame ilgiausiame – 23,84 km – greičio ruože. Po jo sportininkų laukia didžiausiais šuoliais žiūrovus sužavėsiantis 5,70 km ruožas (jis bus važiuojamas du kartus) – būtent šiame ruože lenktynininiai automobiliai turėtų skrieti toliausiai, o tolimiausio šuolio „autoriui“ organizatoriai įteiks specialų prizą. Tarp šių ruožų „įterptas“ 7,3 km 9-asis ralio greičio ruožas.

Nuo sekmadienio 12 val. 55 min. Lenktynėse po serviso pertraukos bus pratęstos Stelmužės greičio ruože. Tai dar viena unikali lietuviškų kelių atkarpa, kurią sportininkai labai mėgsta. „Ilgasis“ Stelmužės greičio ruožas – 14,37 km, „trumpasis“ – 8,32 km, tarp jų ekipažų laukia 6,97  km ir 6,18 km ralio atkarpos.

Sekmadienį ralis finišui vėl grįš į Zarasus – saloje nuo 17 val. 20 min. Prasidės paralelinės lenktynės, kuriose jau pažįstamoje 2 km atkarpoje ir turi paaiškėjti, kuris gi ekipažas taps ralio nugalėtoju.

Verta priminti, kad sportininkai kovos ne tik dėl Lietuvos ralio čempionato etapo taškų – šios lenktynės įtrauktos į Šiaurės Europos zonos (NEZ) ir baltijos ralio čempionato kalendorių.

Žiūrovų laukia miesto šventė

Žolinė visuomet Zarasuose būdavo pagrindinė miesto šventė. Todėl miesto vadovai tikisi, kad organizatorių noras į ralį pakviesti kuo daugiau žiūrovų puikiai derės su švente mieste. Sėlių aikštėje bus galima pamatyti visą ralio techniką, o Zaraso ežero saloje vyks ne tik lenktynės, bet ir linksmoji varžybų dalis. Šeštadienio vakarą visų laukia smagi diskoteka, o sekmadienį, po lenktynių finišo – Marijono Mikutavičiaus ir grupės ŽAS koncertas.

Be to, scenoje bendrovė „Balionų šalis“ abi varžybų dienas iš balionų gamins SUBARU Legacy automobilį. Tai bus tiksli Lietuvoje „Metų automobiliu 2010“ tituluotos mašinos kopija. Stebėti šį unikalų procesą, kuris turėtų būti įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą, galės visi norintys.

Tie, kas negalės stebėti visų lenktynių greičio ruožų, turės galimybę operatyviai gauti informaciją apie karščiausius įvykius trasoje. Radijo stotis „Radiocentras“ turi tapti tikru „ralio radiju“ – abi lenktynių dienas eteryje bus skirta išties daug laiko, kad klausytojai kaip įmanoma operatyviau ir išsamiau sužinotų ne tik apie varžybų lyderius, kad išgirstų sportininkų nuomones, teisėjų, organizatorių ir stebėtojų vertinimus, gautų informaciją apie įvykusias avarijas ar kitas ekipažų pasitraukimo iš varžybų priežastis. Ir, be abejo, pirmieji sužinotų, kas gi taps „300 ežerų ralio“ nugalėtojais.

Ralį organizuojanti viešoji įstaiga „Automotoprojektai“ kviečia visus ralio gerbėjus karštą savaitgalį praleisti ežeringame Zarasų krašte. Pasiimkite palapines, kepsnines ir gerą nuotaiką, o gerų emocijų tarptautinis „300 ežerų ralis“ tikrai pažada. Ir dar – būkite atsargūs, nes automobilių sportas yra pavojingas.

 

VIDEO: 300 lakes rally 2010 08 12 photo slide
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas