Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 12d. 20:43

„300 Lakes Rally“ - D.Butvilo ir V.Švedo kova dėl aukso Lietuvos ralio čempionate

Dominykas Butvilas - N4 klasės lyderis
Lauryno Bočkaus nuotr. / Dominykas Butvilas - N4 klasės lyderis

Rytoj, po pusantro mėnesio pertraukos, pajėgiausi šalies lenktynininkai stos į kovą Zarasuose, kur šį savaitgalį vyks V-asis Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) etapas – „300 ežerų“ ralis. Prie starto linijos išsirikiuos net 69 ekipažai iš 8-ių valstybių: ralio metu vyks ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) bei Baltijos šalių ralio čempionatų etapų varžybos.

„3oo ežerų“ ralis – priešpaskutinis LARČ etapas, tad ralio fanai gali tikėtis dar įnirtingesnės ir ryžtingesnės kovos trasose nei įprastai. Visiems ekipažams, pretenduojantiems į Lietuvos ralio čempionų titulus, kiekvienas įskaitos taškas tampa vis svarbesnis, o vieną didžiausių intrigų kelia klausimas ar Dominykas Butvilas iškovos ralio čempiono vardą,“-  pasakojo Rasa Jakienė, Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) generalinė sekretorė.

„Mitsubishi Lancer Evo X“ automobiliu lenktyniaujantis D.Butvilo ir R.Vaitkevičiaus ekipažas nuo pat šių metų LARČ starto neužleido pirmosios vietos N4 klasėje. Nors ir laimėjęs tris iš keturių etapų, Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas nuo lyderio atsilieka 15 taškų ir klasėje yra antras.

Lauryno Bočkaus nuotr./Vytautas Švedas - N4 klasėje antras
Lauryno Bočkaus nuotr./Vytautas Švedas - N4 klasėje antras

Vienas perspektyviausių šiandienos lenktynininkų šalyje Dominykas Butvilas prieš varžybas buvo nusiteikęs puikiai: „Pirmą kartą savo sportinėje karjeroje startuosiu pirmuoju numeriu: iki šiol man vis tekdavo taikyti į V.Švedo ar R.Lipeikio vėžes, šįkart tegul jie pataiko į manąsias! Nors tarp lenktynininkų ir vyrauja nuomonė, kad važiuoti pirmam arba „valyti kelią“ nėra lengva, tačiau esame nusiteikę nuo pat pirmo greičio ruožo važiuoti pilnu pajėgumu. Klausti koks mūsų tikslas net neverta – aišku, laimėti! Esu girdėjęs kai kuriuos lenktynininkus kalbant, kad jiems konkurentų Lietuvoje nėra, tačiau viską parodys rezultatai. Kol kas dar anksti galvoti apie čempionio titulą, bet pergalė “300 ežerų“ ralyje labai svarbi tiek ir mums su Renatu Vaitkevičiumi, tiek ir konkurentams.”

Į trečiąją N4 klasės vietą sėkmingai pakilo Gediminas Ramonas su Žilvinu Juršiu. Iš šio ekipažo galima pasimokyti stabilumo – per daug nesiplėšydami, jie užtikrintai, be avarijų ir gedimų, finišavo visose varžybose ir pagal turimus įskaitos taškus lenkia tokius gerai žinomus lenktynininkus, kaip Benediktas Vanagas su Irina Kolomeitseva ir Ramūnas Čapkauskas su Tomu Šipkausku.

Dviem ratais varomų automobilių (2WD) grupėje pirmaujantis Vytauto Baranausko ir Mindaugo Čepulio ekipažas tvirtai užėmę ir lyderių poziciją L2000 klasėje. Konkurentus jie lenkia daugiau nei 30 taškų – o būtent tiek pelnoma už pergalę etapo varžybose, tad galima spėti jog vieta ant LARČ nugalėtojų pakylos šiems lenktynininkams jau garantuota.

Antras tarp dviem ratais varomų ekipažų ir pirmas A2000 klasėjė – Dmitrijaus Miačino ir Kęstučio Būziaus ekipažas. Tačiau visą sezoną besitęsianti kova tarp šių lenktynininkų ir vis antrais klasės įskaitoje liekančių Justo Vaitekūno su Pauliumi Beniušiu dar toli gražu nesibaigė. 

Lauryno Bočkaus nuotr./Dmitryi Myachin - A2000 klasės lyderis
Lauryno Bočkaus nuotr./Dmitryi Myachin - A2000 klasės lyderis

„Taip, šiandien mes lyderiaujam A2000 klasėjė ir nors mūsų automobilis nei kiek negeresnis nei konkurentų, esame pajėgūs kovoti dėl pirmosios vietos. Tačiau ir varžovai demonstruoja puikų greitį ir tikrai neduos mums atsipalaiduoti iki pat čempionato finišo.“-  pasakojo D.Miačinas, praėjusių metų NEZ čempionas savo klasėje. Prieš pradėdamas „300 ežerų“ ralio trasos užsirašymą „Honda Civic Type R“ automobiliu lenktyniaujantis kaliningradietis pridūrė: „Manau, dauguma varžovų, kaip ir mes, dar nepasiekė savo maksimalaus greičio, tad daugiausia šansų tapti čempionu turės tas ekipažas, kuriam pirmam pavyks išsiveržti į priekį didinat lenktyniavimo greitį.“

Į pirmają S2000 įskaitos vietą po liepos mėn. Latvijoje vykusių IV-ojo LARČ etapo varžybų pagaliau išsiveržė Karolis Raišys su Ryčiu Lukausku, aplenkę Tomo Biliaus su Vyčiu Pauliukoniu ir ir Aurimo Buteikio su Donatu Palepšaičiu ekipažus. „Open“ klasėje nepavejamas daugkartinis Lietuvos ralio čempionas Rokas Lipeikis su dukra Inga.

Šie metai Lietuvos automobilių sportui ypatingi – liepos mėn. sukako 80 metų nuo pirmojo ralio „Aplink Lietuvą“, skirto LR prezidento taurei laimėti. Jubiliejinis ralis „Aplink Lietuvą“ šiais metais vyks rugpjūčio 26 – 28 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas