Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„300 Lakes Rally“ organizatoriai: kasmet renginio kokybę bandome kelti į aukštesnį lygį

„300 Lakes Rally“
Dace Janova/4rati.lv nuotr. / „300 Lakes Rally“
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Pasiruošimo „300 Lakes Rally“ varžyboms darbai ir toliau vyksta maksimaliu tempu, tad organizatoriai skuba pranešti dar kelias naujienas. Vienas svarbiausių akcentų – rugpjūčio 8–9 dienomis Zarasuose startuosiantis ralis šiemet bus papildytas kvalifikaciniu greičio ruožu.

Geriausias rezultatas garantuos teisę rinktis starto poziciją

Kvalifikacijoje dalyvaus preliminarios starto tvarkos pirmasis sportininkų dvidešimtukas, o dešimt greičiausių ekipažų galės rinktis starto poziciją. Kiti dešimt sportininkų bus išrikiuoti pagal trasoje užfiksuotą laiką. „300 Lakes Rally“ organizatoriai viliasi, kad tai leis įnešti dar daugiau skaidrumo formuojant starto tvarką ir, svarbiausia, ateityje prikviesti garsių sportininkų iš užsienio.

Kvalifikacinis greičio ruožas dažnai rengiamas Europos lygio varžybose, tačiau Lietuvoje žiūrovai jį galės išvysti pirmą kartą.

Kvalifikacinis važiavimas vyks toje pačioje kelio atkarpoje, kur vyksta ir testinis greičio ruožas. Pirmiausia bus vykdomi laisvieji važiavimai, o po to dalyviai sieks pademonstruoti greičiausią distancijos įveikimo laiką.

Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“
Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“

Iš karto po kvalifikacijos finišo vyks spaudos konferencija, kurios metu greičiausi dalyviai rinksis starto pozicijas.

Tokią naujovę „300 Lakes Rally“ organizatoriai įgyvendino vedami tikslo kasmet kelti renginio kokybę į aukštesnį lygį, išnaudojant ir pritaikant naujas autosporto tendencijas ir praktikas. Anot ralio rengėjų, norint varžybas padaryti patrauklias žiūrovams ir dalyviams, reikia nuolat ieškoti naujų sprendimų, nes stagnacija žudo progresą.


„Big Jump“ – į priešingą pusę

Didysis tramplinas „Big Jump“, prie kurio aidi bene daugiausia ovacijų per lenktynes, jau yra paruoštas. Šiemet per jį lenktynininkai šoks į priešingą pusę. Vienoje žiūrovų zonoje ralio aistruoliai matys du skirtingus tramplinus. Šis greičio ruožas bus važiuojamas du kartus, tad žiūrovai galės net keturis kartus pamatyti nuo žemės atsiplešiančius lenktyninius automobilius.

Šiemet šiek tiek keisis ir automobilių statymo, ir žiūrovų zonos dislokacijos vieta, todėl ralio gerbėjai galės dar patogiau įsikurti ant piliakalnio. Varžybas bus galima stebėti tarsi sėdint amfiteatre, neužstojant vaizdo vieni kitiems.

Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“
Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“

Organizatoriai teigia, kad renginiui kokybės prideda ir tai, kad kasmet prie varžybų organizavimo prisideda tie patys žmonės, kurie pasiskirstę užduotimis rūpinasi greičio ruožais ir infrastruktūra bei, žinoma, tobulėja ir įgauna patirties. Dėl tokios sistemos pavyksta išvengti nesklandumų ir neaiškumų.

„Lada VFTS“ klasėje – ir vienas „Moskvich“

Šioje klasėje greta „Lada“ automobilių bus galima išvysti ir vieną „Moskvich“. Varžyboms užsiregistravo estų Alari Sillaste ir Arvo Limanno ekipažas. Jie važiuos „AZLK 2140“ automobiliu.

Svečiai iš Estijos tikina, kad į Lietuvą atvyksta gerai praleisti laiką, tačiau sieks namo grįžti su apdovanojimu.

Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“
Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“

„Žinome, kad „300 Lakes Rally“ varžybos būna išties geros, todėl nusprendėme atvažiuoti čia. Bandysime parodyti, ką gali senas „AZLK 2140“. Tikimės, kad varžybos klostysis sėkmingai ir sulauksime žiūrovų palaikymo“, – prieš ralį kalbėjo komandos šturmanas Arvo Limannas.

„Lada“ ir „Moskvich“ kovą trasoje galima palyginti su 1999-aisiais pasaulio ralio čempionate virusia dvikova tarp „Subaru“ ir „Mitsubishi“.

Taip pat „300 Lakes Rally“ varžybose žada apsilankyti ir sunkvežimiais lenktyniaujantys sportininkai. Kol kas norą lenktyniauti Lietuvoje pareiškė penki GAZ įskaitos ekipažai.

Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“
Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“

Avarija pakoregavo planus

Organizatoriai džiaugiasi, kad vos prasidėjus paraiškų priėmimui buvo gauta 30 dalyvių paraiškų. Žinant tai, kad dauguma lenktynininkų iš Lietuvos ir Latvijos registruotis niekada neskuba, pirminis gautų paraiškų skaičius nuteikia optimistiškai.

Į „300 Lakes Rally“ varžybas planavo atvykti ir pasaulinio lygio lenktynininkas iš Estijos Raulas Jeetsas. Jis greičio ruožais turėjo skrieti „Ford Fiesta R5“ automobiliu. Tokius pačius automobilius žiūrovai jau galėjo matyti WRC varžybose Lietuvoje.

Deja, bet savaitgalį Estijoje vykusiose varžybose Raulas Jeetsas patyrė stiprią avariją, kuri pakoregavo jo planus atvykti į Lietuvą. Sportininkas susisiekė su „300 Lakes Rally“ varžybų organizatoriais ir informavo, kad vis dar guli ligoninėje ir raliui Lietuvoje pasiruošti nespės.

Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“
Dace Janova/4rati.lv nuotr./„300 Lakes Rally“

Iki „300 Lakes Rally“ varžybų liko nei daug, nei mažai – kiek daugiau nei dvi savaitės. Žiūrovams, ralį stebėsiantiems abi dienas, rekomenduojama iš anksto pasirūpinti nakvyne Zarasų regione.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas