Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 3d. 08:43

„300 lakes rally“ starto sąrašas – rekordinis Lietuvoje

Martynas Samsonas ir Mindaugas Varža, BMW M3X
Alfonso Rakausko nuotr. / Martynas Samsonas ir Mindaugas Varža, BMW M3X

Prognozės pasitvirtino – Zarasuose Žolinių savaitgalį vyksiančiame „300 Lakes Rally“ dalyvaus vienuolikos šalių atstovai. Jei toks skaičius bus suskaičiuotas ir lenktynių dieną, tai taps oficialiu, „Factum“ agentūros patvirtintu Lietuvos rekordu. Be to, rugpjūčio 3-iąją organizatoriaus paskelbtas preliminarus starto sąrašas su 71 dalyvaujančiu ekipažu rodo Lietuvos ralio dalyvių skaičiaus augimą.

Iki karščiausio vasaros festivalio likus savaitei, organizatoriai skelbia preliminarią starto tvarką. Šiame sąraše matome 36 Lietuvos, 9 Baltarusijos, 8 Rusijos, 5 Latvijos, 3 Estijos, 2 Vokietijos, 1 bendrą Saudo Arabijos ir Suomijos bei po vieną Lenkijos, Izraelio bei Olandijos ekipažus.

Nuo 2016 m. pradžios starto tvarka yra sudaroma remiantis LASF Ralio Komiteto turima informacija apie sportininkų realų greitį Lietuvos ir Latvijos raliuose. Saugumo kriterijus taip pat yra svarbus – stengiamasi, kad prieš greitesnius sportininkus neatsidurtų lėčiau važiuojantys ekipažai. Be to, dvidešimt pirmųjų dar važiuos ir kvalifikacinį greičio ruožą prieš ralį ir savo galutinę starto poziciją galės rinktis priklausomai nuo čia pasiekto rezultato.

Startinės pozicijos pasirinkimo ceremonija numatyta rugpjūčio 12 d. Pasirinkdami tam tikras pozicijas, sportininkai gali įgyti didesnį ar mažesnį pranašumą prieš kitus dvidešimtuko dalyvius. Pavyzdžiui, esant dulkėtam keliui, geresnėje pozicijoje atsiduria pirmasis ekipažas, tačiau jei dulkių nėra, geriausiai jaučiasi 5-8 starto pozicijas turintys lenktynininkai, kuriems ant kelio lieka mažiau viršutinio žvyro sluoksnio ir todėl sukibimas su danga yra geresnis, nei tų, kurie važiuoja pirmieji.

Alfonso Rakausko nuotr./Martynas Samsonas
Alfonso Rakausko nuotr./Martynas Samsonas

Festivalio organizatorių atstovė Neringa Simson apžvelgė greičiausiųjų dvidešimtuką: „Turime ypatingai greitą pirmąjį sportininkų penketuką. Iš jo tik Martynas Samsonas dar nėra užėmęs prizinės „300 Lakes Rally“ vietos. Tačiau šiais metais nauju ir galingu automobiliu Martynas su šturmanu Mindaugu Varža demonstruoja įspūdingą greitį visuose raliuose ir lyderiauja šių metų Lietuvos Ralio Čempionate. Tad jam skirtas pirmasis starto numeris.

Dar penkiolika dalyvių taip pat pasižymi išaugusia sportine forma ir gali nustebinti ne tik kvalifikacijoje, bet ir apskritai ralyje. Džiugina, kad po rankos traumos jau pagijo ir ralyje užsiregistravo Vytautas Švedas. Žinome, kad jis ne tik sieks dar kartą nugalėti mūsų ralyje, bet ir sugrąžinti daugiau intrigos į šių metų Lietuvos Ralio Čempionatą.

Ne taip pasisekė kitam ekipažui, kurio šturmanas Ramūnas Šaučikovas patyrė stuburo traumą avarijoje. Vietoj jo Martynui Samuičiui šturmanaus ne mažiau patyręs, tačiau su Martynu dar nelenktyniavęs profesionalas – Gediminas Celiešius.

Šis ekipažas važiuos „Škoda Fabia R5“ automobiliu, tačiau jau antrą ralį iš eilės jie nebus vieninteliai - tokį patį automobilį į Zarasus atsiveš kitas dvidešimtuke esantis ekipažas, svečiai iš Olandijos – Albertas Von Thurnas und Taxis ir Bjornas Degantas. Dvidešimtuko gale daugiausia turime svečių iš užsienio bei neblogą tempą demonstruojantį šių metų LRČ debiutantą – Igną Gelžinį.“

Trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally“ šiais metais vyks rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose. Tai septintą kartą vykstantis renginys, apjungiantis tris kaimynines šalis – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas