Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„300 Lakes Rally“ varžybų debiutantas K.Calko: sunku būti automobilyje, kurį vairuoji ne tu

Konstantins Calko
Aigaro Tidmanio nuotr. / Konstantins Calko
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Rugpjūčio 8-9 dienomis Zarasų apylinkėse vyksiančios „300 Lakes Rally“ varžybos sulaukė gausaus dalyvių būrio. Ralyje dalyvaus ir garsus lenktynininkas iš Latvijos Konstantins Calko. Tiesa, šį kartą jis sės ne į vairuotojo, o į šturmano kėdę.

Žiedinėse lenktynėse dalyvaujantis latvis Konstantins Calko „300 Lakes Rally“ varžybose pirmą kartą savo gyvenime sės į šturmano kėdę. Lenktynininkas stenogramą skaitys kitam Latvijos atstovui – Sergejui Blaževičiui.

„Visą gyvenimą lenktyniavau asfalto trasose ir tik pirmą kartą prieš dvi savaites išbandžiau save NEZ ralio kroso varžybose Rygoje. Tai buvo „All Stars Race“ pasirodymas. Jame vairavau „Lada“. Ralio varžybose niekada nelenktyniavau, todėl manau, kad bus smagu. Jei rimtai, tai sunku sėdėti automobilyje, kurio pats nevairuoji. Stengiuosi greitai mokytis ir pirmieji pojūčiai nepamirštami. Nekantrauju startuoti pirmame „300 Lakes Rally“ greičio ruože“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi Konstantins Calko.

Lenktynininkas yra tapęs „Radical Masters Euroseries“ čempionu, dalyvauja WTCC varžybose. Konstantins Calko tvirtina, kad žiedinės lenktynės nuo ralio skiriasi labai ženkliai, todėl jam teks išmokti nemažai naujų dalykų. Anot lenktynininko, žiedinėse lenktynėse svarbu trasoje įveikti kuo daugiau ratų. Tuo metu ralyje reikia kuo greičiau įveikti greičio ruožus.

nuotr. iš asm. archyvo/Konstantins Calko (dešinėje)
nuotr. iš asm. archyvo/Konstantins Calko (dešinėje)

Šiuo metu „šviežiai iškeptas“ šturmanas ralio paslapčių mokosi Latvijoje. Pagrindinė K.Calko užduotis – teisingas stenogramos sudarymas ir jos skaitymas. Lenktynininkas neslepia noro kuo greičiau startuoti „300 Lakes Rally“ varžybose. Latvio teigimu, tai ne eilinės varžybos.

„Tai didelis renginys su stulbinančiais greičio ruožais. Man labai patinka paskutinis greičio ruožas, kur du automobiliai lenktyniauja Zaraso saloje esančioje ovalioje trasoje. Ankstesniais metais atvykdavau stebėti šio puikaus ralio. Tai priežastys, dėl kurių šiemet pats sėdu į sportinį automobilį. Tikiuosi smagių akimirkų, jaudinančių šuolių ir, žinoma, finišo“, – kalbėjo Konstantins Calko.

„4rati.lv“ nuotr./Sergejs Blaževičs
„4rati.lv“ nuotr./Sergejs Blaževičs

Latvijos lenktynininkai Sergejs Bleževič ir Konstantins Calko sės į trečiosios kartos „Volkswagen Golf“, kurį lenktynėms paruošė „EAMV Motorsport“ komanda. 235 arklio galias turintį ir šešių laipsnių pavarų dėže aprūpintą automobilį K.Calko vadina vienu konkurencingiausių kategorijoje.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas