Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 11:35

Aiškėja užsienio lenktynininkų pajėgos, atvyksiančios į Europos automobilių kroso čempionato etapą Vilkyčiuose

Iki antrojo Europos automobilių kroso čempionato etapo Vilkyčiuose liko kiek daugiau nei dvi savaitės, tad organizatoriai jau yra sulaukę itin gausaus dalyvių būrio paraiškų. Pagal tai, kokios pavardės matomos išankstinėje registracijoje, galima daryti išvadą, kad birželio 11-12 dienomis įvyksiančios lenktynės bus išties nenuspėjamos. Jau dabar aišku, kad čia startuosiantiems lietuviams reikės įdėti nemažai pastangų kovoje dėl kiekvieno trasos metro, rašoma pranešime.
Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose
Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose / Organizatorių nuotr.

Bene sunkiausiai prognozuojama ir daugiausiai klausimų dėl favoritų šiuo metu kelia klasė „CrossCar“. Tai tik šiemet Europos automobilių kroso čempionate suburta kategorija, todėl čia prognozuoti galimus lyderius kol kas sudėtinga. Tačiau jau dabar aišku, kad šioje klasėje veiksmo bus apstu, mat šiuo metu čia užsiregistravo 13 pilotų. Čia startuos lenktynininkai iš tokių šalių kaip Liuksemburgas, Prancūzija, Italija, Čekija, Belgija, Ispanija, Nyderlandai, Italija.

Nors daugumos sportininkų pavardės lietuviams yra praktiškai negirdėtos, tačiau vienas dalyvis turėtų sulaukti ir mūsų šalies žiūrovų palaikymo. Čia registruotas vienas greičiausių Latvijos lenktynininkų Reinis Nitišs. Šis sportininkas turi daug praktikos pasaulinio lygio ralio kroso varžybose, yra lenktyniavęs ir Vilkyčiuose, tad bus tikrai įdomu pamatyti, kaip jam seksis kovoti su varžovais pagal autokroso taisykles jau ne kėbuliniame automobilyje, o „CrossCar“ bagyje.

„Buggy1600“ klasė kol kas yra subūrusi didžiausią dalyvių skaičių iš visų kategorijų. Jau dabar čia paraiškas pateikė 18 sportininkų, kurių gretose – keturi lietuviai. Savo pažadus startuoti Europos automobilių kroso čempionato etape įvykdė Saulius Žunda, Tomas Zavarskis, Kęstutis Krakys ir Tomas Skrodenis. Jų čia lauks varžovai iš Liuksemburgo, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Moldovos ir Čekijos.

Šioje klasėje jau galima rasti ir aiškių favoritų pavardžių, kurie lipdavo ant nugalėtojų ir prizininkų podiumo Vilkyčiuose ankstesniais metais. Solidaus pasirodymo čia tikimasi iš Kevino Peterso, Styno Jasperso, Markuso Wibbelerio, Jakubo Novotny ir Thomaso Straub. Visi šie vyrukai puikiai žino pergalių skonį ir receptą joms pasiekti, tad lietuviams čia reikės ieškoti savų kozirių.

„JuniorBuggy“ įskaitoje šiuo metu registruota 11 dalyvių iš Čekijos, Nyderlandų, Prancūzijos bei Latvijos. Pastarajai šaliai Vilkyčiuose atstovaus Kristians Grencis. Šios klasės favoritais galima laikyti čeką Jakubą Šafraneką bei prancūzą Malone`ą Feuillade. Beje, „Junior Buggy“ įskaitoje startuos ir viena mergina iš Čekijos – Eliška Pytlounova.

Pati galingiausia bagių klasė tradiciškai bus „SuperBuggy“. Tai bagiai, kurie savo arklio galių skaičiumi praktiškai lenkia savo svorį kilogramais. Būtent šios klasės pasirodymas, bagių kuriamas vaizdas ir garsas niekada nepalieka abejingų. Juolab, kad ši klasė jau dabar turi 17 registruotų dalyvių. Nemažai iš jų yra ilgamečiai šios klasės atstovai, bet yra ir labai įdomių rokiruočių. Viena jų – iš kėbulinio „Touring Autocross“ klasės automobilio, panaikinus pastarąją kategoriją, į „SuperBuggy“ klasės bagį lipa Čekijos autokroso legenda Vaclavas Fejfaras. Tačiau prie bagio vairo jam savo vertę reikės įrodyti kovojant su tokiais oponentais kaip Johnny Feuillade, Adriaan Boele, Mike Bartelen, Berndt Stubbe ar Jakub Kubiček. Lietuviai šioje klasėje dar niekada nėra startavę, tačiau Vilkyčiuose bus galima palaikyti savo „braliukus“. „SuperBuggy“ klasėje startuos Ervins Grencis ir Maris Licis. Iš viso čia pasirodys šešių šalių pilotai.

Europos automobilių kroso čempionato etapo Vilkyčiuose metu vyks ir Nacionalinės klasės varžybos. Jose dalyvauti gali kėbuliniais automobiliais lenktyniaujantys mūsų tautiečiai ar kaimyninių šalių sportininkai. Tradiciškai čia būdavo vykdomi tik vienos, „Super2000“ klasės važiavimai, tačiau varžybas organizuojantys ASK „Vilkyčiai“ šiemet į atskirą klasę nusprendė pakviesti ir „SuperCars“ kategorijos sportininkus.

ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas sako, kad laisvos vietos abiejų Nacionalinių klasių sąrašuose sparčiai tirpsta, tad dalyviai raginami neatidėti registracijos paskutinėms dienoms ir registruotis iš anksto bei garantuoti sau vietą didžiausiame šių metų Lietuvos automobilių sporto renginyje. Registraciją rasti galima paspaudus čia.

Bilietais į Europos automobilių kroso čempionato etapą iš anksto gali pasirūpinti ir žiūrovai. Galima įsigyti bilietus dviem dienoms, jiems taikoma nuolaida. Išsamesnę informaciją apie bilietų kainas ir visus pasirinkimo variantus galima rasti „Bilietai.lt“ platformoje paspaudus čia. Bilietais taip pat bus prekiaujama ir renginio dieną, tačiau gali trūkti vietų, todėl organizatoriai ragina neatidėlioti ir jau dabar planuoti savo savaitgalio išvyką į vienintelį tokio lygio renginį Lietuvoje.

Be to, Vilkyčių trasa šiemet mini 35 metų sukaktį, tad žiūrovai čia galės mėgautis ne tik aukščiausio lygio varžybomis, bet turės ir papildomų pramogų. Birželio 11 d. 18 val. vyks Deivido Basčio koncertas, į kurį nemokamai galės patekti visi tie, kurie yra įsigiję varžybų bilietą. Birželio 12 d. vyks senovinių automobilių paroda. Be to, sekmadienį danguje įvairiausius piruetus atlikinės lėktuvai, vyks oro akrobatikos pasirodymas, o mažiesiems šeštadienį ir sekmadienį bus įkurtas atrakcionų parkas, vyks žaidimai tiek žiūrovams, tiek sportininkams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas