Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 10d. 10:01

Vaizdo įraše – lemiamas „Street Race“ čempionato mūšis „Race Day Alytus 2020 by H2Auto“

Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr. / Varžybų akimirka

Šiandien, spalio 10-ą dieną Alytuje įvyko paskutinysis, aštuntasis šių metų „Street Race“ čempionato etapas – „Race Day Alytus 2020 by H2Auto“. Po jo paaiškėjo, kurie dalyviai tapo 2020-ųjų metų sezono nugalėtojais ir prizininkais. Varžybų organizatoriai – „Marimotors Racing“ lenktynes transliavo tiesiogiai.

GAZAS.LT skaitytojai lenktynes tiesiogiai stebėti galėjo žemiau esančiame lange. Transliacija vyko visą dieną iki pat paskutinio dalyvio finišo. Filmuojama buvo penkiomis kameromis, į trasoje vykstančią dramą padėjo įsijausti komentatorius. Kviečiame žiūrėti transliacijos įrašą.

Paskutinėje sezono kovoje – dalyvių antplūdis

„Mus ir stebina, ir labai džiugina, kad jau dabar turime 90 užsiregistravusių dalyvių. Kaip paskutiniam etapui tai yra labai įspūdingas skaičius. Anksčiau paskutiniuose etapuose dalyvaudavo tik keli „vietiniai matadorai“, kurie nori tiesiog pasivažinėti ir dauguma nuolatinių sezono dalyvių, kuriems svarbūs sezono taškai. Dabar matome labai didelį antplūdį sportininkų ir tai mus nuteikia labai optimistiškai. Beje, visi gerai žino „Mėsos“ trasą, kuri yra viena greičiausių ir ilgiausių sezono trasų ir ji čia reikalauja dviejų „kamuoliukų“.

Beje, pačiam greičiausiam dalyviui bus įteikta Alytaus mero Nerijaus Cesiulio taurė. Tai bus jau trečioji „Marimotors Racing“ įteikta mero taurė šiame sezone, nes mero taures šiemet buvo įsteigusios ir Lazdijų bei Druskininkų savivaldybės“, – kalbėjo vienas iš renginio organizatorių Ronaldas Rutkauskas.

Kova dėl brangesnių nei įprastai taškų

Labai dramatiška situacija yra susiklosčiusi „Street Race“ čempionato SGC-1 klasėje. Ten arši kova verda tarp Kristupo Šablinsko ir Luko Gordono. Likus vienam etapui abu dalyvius skiria vos du taškai – atitinkamai 54 ir 52 surinkti balai. Dėl trečiosios sezono pozicijos Alytuje taip pat virs atkakli kova, mat trečioje vietoje šiuo metu klasifikuojamas Mantas Prūsaitis turi 33 taškus ir vos dviem taškais pirmauja prieš Luką Jaruševičių.

SGC-2 įskaitoje stabiliai pirmauja visuose sezono etapuose dalyvavęs Justas Eimontas, kuris visose dalyvautose lenktynėse pasirodymą baigdavo ant prizininkų pakylos, keturis kartus laimėdamas antrą ir sykį – trečią vietą. Dabar jo sąskaitoje 48 taškai ir solidus, 14 taškų atotrūkis nuo antrosios vietos. Joje su 34 taškais rikiuojasi „Subaru BRZ“ vairuojantis Tomas Putanas, tačiau šiam sportininkui ramybe Alytuje nekvepia. Vos vienu tašku nuo jo atsilieka Aivaras Kručas, o dviem taškais – Tomas Kuzmarskas. Beje, pastarasis šiemet startavo tik trijuose etapuose ir du iš jų laimėjo, tad jo pasirodymas Alytuje gali gerokai sumaišyti kortas varžovams.

SGC-3 klasėje po penkių etapų pretenzijas į čempiono vardą reiškia net keturi dalyviai. Visus juos skiria vos 7 taškai, tad čia prognozuoti sezono baigtį būtų labai sudėtinga. Kol kas daugiausiai taškų – 47 turi varėniškis Darius Sukackas. Sezono pradžią pradėjęs trimis etapais ant podiumo vėliau jis savo situaciją susikomplikavo ir leido priartėti Gyčiui Stalerūnui, dabar atsiliekančiam vos trimis taškais. Už pastarojo dar dviem taškais atsilikęs – Paulius Skarbalius. Stabilumą demonstruojantis sportininkas šiemet visuose etapuose tapo prizininku, bet ir jis dėl savo pozicijos negali būti ramus. Sezono gale įspūdingai greitai su BMW pradėjęs važiuoti Arnoldas Pukys, kuris klasifikuojamas ketvirtoje vietoje, nuo trečiosios pozicijos atsilieka tik dviem taškais.

SGC-4 klasėje dominuoja Justinas Kvaraciejus. Jis laimėjo tris etapus, kartą buvo trečias, sykį lenktynes praleido ir turi 44 taškus. Antras žengia ir 32 taškus turi šiemet tik epizodiškai sezone pasirodydavęs Kęstutis Bielevičius. Jis du kartus iškovojo sidabrą, kartą laimėjo etapą, bet praleistos dvejos lenktynės jau gerokai komplikavo jo situaciją kovoje dėl pirmosios vietos. Kęstučiui Bielevičiui dabar reikės sukti galvą, kaip apsiginti nuo persekiotojo, mat nuo jo keturiais taškais atsilieka ir dėl antrosios vietos dar tikrai turi šansų pakovoti Pavel Viduto.

„Titanų dvikova“ laukia OC klasėje, kur šiuo metu lyderiauja BMW vairuojantis Paulius Vasiliūnas. Net ir praleidęs vieną sezono etapą sportininkas lyderiauja turėdamas 41 tašką, tačiau vos trimis taškais nuo jo atsilieka greitasis Gytis Stalerūnas. Kadangi šiose varžybose taškai bus dauginami iš 1,5 koeficiento, pergalės prieš Paulių Vasiliūną Alytuje atveju Gytis Stalerūnas susilygintų taškais ir taptų čempionu, mat esant taškų lygybei aukščiau klasifikuojamas vėlesniame etape geriau pasirodęs dalyvis. Trečioje OC klasės vietoje rikiuojasi visą sezoną be praleistų etapų lenktyniaujantis Paulius Skarbalius, turintis 28 taškus ir artimiausią persekiotoją Darių Sukacką lenkia penkiais taškais.

VIDEO: „Race Day Alytus 2020 by H2Auto“ anonsas
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas