15min be reklamos
2022 01 07, 14:45

Antanas Juknevičius: kopose linksmai pasivažinėjom amerikietiškais kalneliais

Jau penktajame greičio ruože Antanas Juknevičius sugrįžo į dieninę Dakaro įskaitą ir buvo pasiruošęs joje likti išaušus naujai dienai. Tai padaryti pavyko. Prakirtęs du ratus, bet linksmai pasivažinėjęs amerikietiškais kalneliais, „Kreda“ ekipažas atsikovojo prarastą laiką. Todėl šeštojo greičio ruožo finišą, o kartu ir Dakaro pusiaukelę, pasiekė dar vidurdienį.
Antanas Juknevičius ir Didzis Zarinis
Antanas Juknevičius ir Didzis Zarinis / „Kreda“ nuotr.

Navigacinės mįslės ir kopų grandinės

Sausio 7-ąją vykusiame šeštajame greičio ruože Dakaro dalyviams sportiniu ritmu teko įveikti 348 kilometrus, antrą kartą atliekant kilpą aplink Rijadą.

Tik šį kartą automobiliams, SSV motobagiams, lengviesiems prototipams ir sunkvežimiams teko važiuoti ne į šiaurę, o į pietus – ten savo jėgas vakar išbandė motociklininkai ir keturračiai.

Šeštajame greičio ruože organizatoriai žadėjo 71 proc. žvyro, 18 proc. kopų ir 11 proc. smėlio. Transformuokime šiuos procentus į trasoje tykojusius iššūkius.

Pirmoje šeštojo greičio ruožo dalyje šturmanų laukė navigacinės mįslės greitose sekcijose ir klaidžiose sankirtose, o antroje – pilotų kantrybę pasiruošusios išbandyti 40 kilometrų ilgio įvairių formų ir dydžių kopų grandinės.

„Kreda“ nuotr./Antano Juknevičiaus automobilis
„Kreda“ nuotr./Antano Juknevičiaus automobilis

Kopose nardė kaip žuvis vandenyje

Šeštajame greičio ruože „Kreda“ ekipažas startavo iš 39-osios pozicijos, turėdamas „gaudyti“ priekyje startavusius automobilius. Nors akmeningame trasos ruože teko stoti ir keistis du prakirstus ratus, pasiekus kopas pavyko linksmai pasivažinėti Saudo Arabijos amerikietiškais kalneliais ir atsikovoti prarastą laiką.

Galiausiai, „Kreda“ komanda finišą pasiekė, preliminariai, 39-oje vietoje, aplenkusi gamyklinei komandai atstovaujančius daugkartinius Dakaro ralio nugalėtojus – Stefaną Peteranselį ir Carlosą Sainzą.

Po 3 valandų ir 45 minučių nuo starto pasiekus finišą, ekipažui teko įveikti 128 kilometrų pervažiavimą bendrojo naudojimo keliais iki bivako Rijade. Ten rytoj Dakaro pusiaukelę pasiekę dalyviai galės pasimėgauti vienintele laisva diena.

„300 kilometrų trasoje „kratėmės“ per akmenis. Gerai, kad buvom kietai prisipūtę ratus. Pasiekę kopas, slėgio nesusimažinom, varėm kietais.

Ėmėm kopose tokias trajektorijas, kaip amerikietiškuose kalneliuose.

Dar privertėm ir palakstyti ramiai sau kopose sėdėjusius žiūrovus. Aišku, tai darėm saugiai ir niekam pavojaus nesukėlėm, bet, kai paimdavom trajektoriją, aplinkiniams tekdavo skirstytis į šonus. Šiandien paklojom tik du ratus, tai finišavom dar turėdami atsargą. Buvo smagu važiuoti dieną, esam finiše, todėl viskas gerai“, – sakė „Kreda“ komandos lyderis A.Juknevičius.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas