Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 11d. 13:16

Antrame „ARTkart“ etape susirinko 50 dalyvių

Antrasis „ARTkart“ varžybų etapas
Audriaus Žilėno nuotr. / Antrasis „ARTkart“ varžybų etapas

Birželio 8 dieną Aukštadvario kartodrome vyko antrasis „ARTkart 2013“ taurės kartingo etapas. Kaip ir pirmose sezono lenktynėse Plytinėje, taip ir čia – prie starto linijos stojo 50 sportininkų, tarp kurių ir keturi svečiai iš Minsko. Sausą ir karštą lenktynių trasą užtikrino graži saulėta diena, o lenktynininkai pasirūpino, kad žiūrovai nenuobodžiautų, o mėgautųsi atkaklių kovų kupinu reginiu.

„Honda“ klasė

„Honda“ klasėje lenktynėms užsiregistravo 11 dalyvių. Šeštadienį nepralenkiamas trasoje buvo Danielius Vavilovas, kuris laimėjo kvalifikaciją ir abu klasės važiavimus. Antrąja vieta tenkinosi svečias iš Minsko Vladislav Schelokov. Trečias liko Tomas Stepulis.

Kvalifikacijoje aštuntą laiką parodžiusio Pauliaus Butkaus rezultatą teko anuliuoti už techninių reikalavimų neatitikimą.

Po šio etapo bendroje įskaitoje užtikrintai pirmauja Danielius Vavilovas su 96 taškais, 24 taškais mažiau turi Augustinas A. Jakavičius. Trečioje pozicijoje žengia Tomas Stepulis su 67 taškais.

Audriaus Žilėno nuotr./Antrasis ARTkart varžybų etapas
Audriaus Žilėno nuotr./Antrasis „ARTkart“ varžybų etapas

„ART-120 (Light / Heavy)“ klasė

„ART-120 Light“ klasėje varžėsi 6 sportininkai. Kvalifikaciją laimėjo svečias iš Minsko Semashko Ivan, tačiau abiejuose važiavimuose triumfavo Roland Chandolišvili. Susumavus abiejų važiavimų rezultatus antru liko Paulius Židoveinis, trečias – Marius Povilaitis.

Šiose lenktynėse netrūko ir incidentų: Paulius Židoveinis už jo sukėlimą gavo įspėjimą, o Ernest Petrovič už tai gavo dešimties sekundžių baudą. Antrajame važiavime vietos trasoje pritrūko Semashko Ivan‘ui, todėl jis buvo „apdovanotas“ taip pat dešimties sekundžių bauda.

Bendroje įskaitoje pirmąją poziciją išsaugojo Semashko Ivan, tačiau Roland Chandolišvili nuo jo atsilieka tik dvejais taškais. Trečias yra Paulius Židoveinis su 68 taškais.

Audriaus Žilėno nuotr./Antrasis ARTkart varžybų etapas
Audriaus Žilėno nuotr./Antrasis „ARTkart“ varžybų etapas

„ART-120 Heavy“ klasėje varžėsi penkiolika dalyvių, iš kurių greičiausias kvalifikacijoje buvo Ramūnas Prusaitis, tačiau susumavus dviejų važiavimų rezultatus jis liko tik dešimtas. Pirmąją vietą užėmė Rimas Pangonis laimėjęs abu važiavimus. Abiejuose važiavimuose likęs antras, ant tokį patį numerį turinčio nugalėtojų pakylos laiptelio užlipo Karolis Jastremskas. Trečias liko Gediminas Tumaševičius.

Po antrojo etapo šios klasės bendros įskaitos prizininkų trejetukas atrodo taip: Rimas Pangonis – 75 taškai, Karolis Jastremskas – 68, Rokas Markevičius – 58.

„FIMcup Lithuania“ ir „Championkart“ klasė

„Championkart“ klasėje startavo tik du dalyviai: Gintautas Matulevičius ir Markas Judzentavičius. Tiek kvalifikacijoje, tiek abiejuose važiavimuose pirmavo Gintautas, turintis dabar 90 taškų bendroje įskaitoje. Markas su 75 taškais yra antras, trečias – Džiugas Tovilavičius (43 taškai).

Tik šiais metais startavusioje naujoje „FIMcup Lithuania“ klasėje rungėsi 16 sportininkų. Ir treniruotėje, ir kvalifikacijoje, ir abiejuose važiavimuose niekas nepavijo Karolio Kisielio. Antras liko Marius Gabrijolavičius, kuriam tik treniruotėje nepavyko užfiksuoti antro rezultato. Kvalifikacijoje ir lenktynėse jis niekam neužleido šios pozicijos. Susumavus rezultatus trečia pozicija tenkinosi Karolis Vilkaitis, kuris abiejuose važiavimuose finišavo ketvirtas.

Audriaus Žilėno nuotr./Antrasis ARTkart varžybų etapas
Audriaus Žilėno nuotr./Antrasis „ARTkart“ varžybų etapas

Šioje klasėje pirmajame važiavime buvo diskvalifikuoti du lenktynininkai: Vilius Blechertas už techninių reikalavimų neatitikimą, o Martynas Udras už vėliavų ignoravimą.

Bendroje įskaitoje po dviejų etapų išlieka intriga. Pirmas yra Karolis Vilkaitis su 76 taškais, Marius Gabrijolavičius atsilieka vienu tašku, o Almantas Sadauskas dar trimis.

Žvelgiant į komandinės įskaitos lentelę užtikrintai pirmauja „ARTkart“ komanda, turinti 357 taškus, „GOLD Kart“ su 255 taškais yra antroje vietoje, o trečia – „ONE Racing“ komanda, turinti 226 taškus.

Kitas etapas Latvijoje

Trečiasis „ARTkart“ taurės kartingo etapas vyks birželio 22 d. Kandavoje (Latvijoje) įsikūrusiame „Swedbank“ kartodrome, kurį projektavo garsusis Hermannas Tilke. 1012 metrų ilgio trasa su vienuolika posūkių buvo pastatyta 1972 metais, o 2008 metais ji buvo atnaujinta. 

Straipsnį parengė Vytautas Pilkauskas/98.lt.

Temos: 1 Kartingai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas