Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 10 04, 08:06

Antroji Maroko ralio diena: navigacijos bėdos pakišo koją lietuviams, bet klydo ne tik jie

Maroko ralio antrasis greičio ruožas – 315 km iš Tan Tano į Layounną tapo dideliu išbandymu visiems daugiau kaip trims šimtams lenktynių dalyvių, rašoma pranešime.
Maroko ralis, Laisvydas Kancius
Maroko ralis, Laisvydas Kancius / Komandos nuotr.

Organizatoriai parinko nemažai vietų, kurios tapo dideliu egzaminu navigatoriams – klydo ir klaidžiojo daugiau kaip pusė visų dalyvių.
Be to, šiame greičio ruože buvo ir itin akmenuotų pavojingų vietų, kuriose daugelis prakirsdavo ratus.

Pavyzdžiui Nasseras Al Attiyah šiame greičio ruože prakirto net keturis ratus! Paskutinius 40 km katarietis važiavo prakirstu ratu ir tik iki finišo likus 20 km jį pavijęs komandos draugas Van Loon paskolino savo atsarginį ratą ir taip leido čempionato lyderiui sutaupyti nemažai laiko.

Rokas Baciuška – lyderis savo klasėje

Lietuviai irgi susidūrė su navigavimo problemomis. Roko Baciuškos šturmanas Oriol Vidal šį kartą klydo tris kartus ir dėl to ekipažas prarado apie 15 minučių. Tačiau lietuviškai-ispaniškam tandemui pasisekė, nes lyderiai klydo dar labiau.

Savaitgalio lyderis lenkas M. Gozcal pirmadienį susidūrė su elektronikos problemomis ir prarado daugiau kaip tris valandas. Tai leido Rokui net ir su visomis klaidomis išsilaikyti tarp lyderių.
„Kai pamačiau, kad su problemomis susidūrė mano pagrindinis konkurentas lenkas, truputį atleidau akceleratorių, stengiausi nerizikuoti ir tiesiog saugiai atvažiuoti iki finišo, nes supratau kad bendroje įskaitoje viskas bus gerai. Gaila tik, kad patyrėme navigavimo klaidų,“ – po finišo sakė rokas Baciuška.

Likus trims dienoms iki Maroko ralio finišo Rokas Baciuška pirmauja tarp pasaulio čempionate važiuojančių T4 klasės sportininkų. Jis šešiomis su puse minutės lenkia brazilą Conti De Oliveira ir beveik septyniomis ispaną P. Navarro.

Laisvydas Kancius – netoli prizininkų trejetuko

Klaidžiojo ir keturračiu važiuojantis Laisvydas Kancius. Jis kelis kartus paklydo ir prarado apie 20 minučių. Lietuvis šiame greičio ruože finišavo ketvirtas – atsilikęs valandą nuo greičiausio keturratininko – Dakaro ralio nugalėtojo M. Andujar.

Bendroje įskaitoje Laisvydas yra ketvirtas, bet nuo prizininkų trejetuko jį skiria tik apie septyniolika minučių.

„Labai pavargau šiandien. Karštis labai kankina – lauke tvyro kone 40 laipsnių karščio ir jokio vėjo, tai teko labai paprakaituoti. Na ir žinoma, navigavimo klaidos. Kelis kartus teko klaidžioti,“ – po finišo sakė Laisvydas Kancius.

Iki lenktynių finišo liko dar beveik tūkstantis kilometrų, kurį sportininkams teks įveikti per tris dienas.

Rezultatus gyvai galima stebėti čia.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas