Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Arenacross“ varžybose triumfavo finale A.Jasikonį įveikęs latvis A.Justas

Apdovanojimų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Augustas Justas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiose „Arenacross“ motokroso varžybose stipriausias buvo latvis Augustas Justas. 450 kub.cm. galingumo „KTM“ motociklu startavęs sportininkas triumfavo varžybų superfinale, vos vienos sekundės skirtumu įveikęs antru likusį Arminą Jasikonį.

Jauniausių lenktynininkų, startavusių 85 cm3 galingumo motociklais, klasėje nugalėjo Arnas Milevičius, pirmavęs nuo pat kvalifikacinių važiavimų pradžios. Antrą vietą šioje klasėje iškovojo baltarusis Artiomas Sazanavetsas, trečias liko Nojus Gasiūnas, daug brangaus laiko praradęs po to, kai pirmojo važiavimo metu skaudžiai griuvo trasoje.

Jauniausi, 11-15 metų amžiaus „Arenacross“ dalyviai, startavę silpniausiais – vos 85 cm3 galingumo motociklais, greičiu trasoje nuo stipresnių klasių sportininkų atsiliko vos keliomis sekundėmis: kliūčių pilną 310 m ilgio trasos ratą jaunimo klasės sportininkai įveikdavo per 25 sek, o „MX 2“ klasės lenktynininkams tam prireikdavo maždaug 21 sek. 

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka

Publikos numylėtinis Arminas Jasikonis buvo stipriausias „MX 2“ klasėje. Septyniolikmetis lenktynininkas, pažadėjęs „Žalgirio“ arenoje susirinkusiai miniai siekti revanšo kitų „Arenacross“ varžybų superfinale, savo klasėje buvo nepavejamas: dėl trasoje patirtų klaidų prarastas laikas nesutrukdė Arminui įveikti esto Erki Kahro, nuo pat kvalifikacinių važiavimų lipusio jam ant kulnų ir trečioje vietoje likusio Domanto Jazdausko.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka

Augustas Justas buvo greičiausias ir „Open Pro“ klasėje, kur lyderio pozicijos neužleido nuo pat kvalifikacinių važiavimų pradžios. Antrą vietą šioje, galingiausių motociklų klasėje, užėmė estas Karelas Kutsaras, trečias liko latvis Davis Livas.

Tarp lietuvių, startavusių šioje klasėje, geriausiai pasirodė Nerimantas Jucius, iškovojęs 5-ąją vietą. Vienas stipriausių Europos motokroso meistrų, Europos motokroso čempionas „Open“ klasėje Evgenijus Tileckis bendroje „Open Pro“ klasės įskaitoje liko vos šeštas, po to kai vos prasidėjus antrajam važiavimui griuvo trasoje ir buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių. 

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka

Po apdovanojimų klasėse dalyviai stojo prie starto superfinalo kovoms. Čia viskas vyko eliminacijos principu. Sportininkų pora privalėjo įveikti du su puse rato. Greičiau tą padaręs dalyvis keliauja toliau, lėtesnis sportininkas iš kovos traukiasi.

Dvikovos susiklostė taip, kad finale susitiko Lietuvos atstovas Arminas Jasikonis ir Latvijos sportininkas Augustas Justas. Audringai žiūrovų palaikomas lietuvis finaliniame važiavime padarė klaidą, kuria pasinaudojo varžovas. Arminui Jasikoniui teko pripažinti oponento pranašumą.

 

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Augusts Justs

Po finišo Augustas Justas sakė, kad džiaugiasi šiuo pasiekimu. Tuo metu Arminas Jasikonis pažadėjo, kad laimėti „Arenacross“ varžybų finale jis sieks kitą kartą.

Pirmą kartą Lietuvoje vykusios „Arenacross“ tipo motokroso varžybos buvo nelengvas išbandymas visiems jose dalyvavusiems sportininkams – klaidų ir griuvimo trasoje išvengė retas. Itin techniška, greita ir triskart trumpesnė už bet kokią įprastą motokroso trasą, „Arenacross“ varžybų trasa dalyvių teigimu nebuvo lengva.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Varžybų akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Varžybų akimirka

Tik trylikametis Arnas Milevičius, „Arenacross“ 85 cm3 klasės nugalėtojas varžybas įvertino kaip nesudėtingas: sportininko teigimu, net ir smulkiosios bangos, taip vadinama „tarka“, jam buvo lengvai įveikiamos. Esto Erki Kahro teigimu, įtampa buvo labai didelė ir padaryti klaidą trasoje buvo labai lengva.

Papildomo paskatinimo motokroso meistrams suteikė ir šiltas publikos palaikymas – nors „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai didžiausiomis ovacijomis apdovanojo lietuvius, besikaunančius su svečiais iš užsienio šalių, nuskriausti neliko ir pastarieji. Pasak superfinale nugalėjusio svečio iš Latvijos Augustas Justas, tokios publikos jis nematė net didesnio masto varžybose.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Varžybų akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Varžybų akimirka

„Su kiekvienu publikos riksmu aš važiuoju vis greičiau,“ – sakė sportininkas. Latviui pritarė ir Lietuvos motokroso čempionas Arminas Jasikonis – Europos motokroso ir Vokietijos „ADAC MX Masters“ čempionatuose lenktyniaujančio sportininko teigimu, tai buvo pirmosios jo gyvenime varžybos, kuomet tiek daug žmonių sirgo už jį.

Kitos „Arenacross“ varžybos įvyks jau 2015 m. pavasarį. Lietuvos motociklų federacijos prezidento Virginijaus Visockio teigimu, „Tai, kas prieš keletą metų atrodė tik tolima svajonė, „Žalgirio“ arenoje tapo realybe. „Arenacross“ renginyje dalyvavusių sirgalių palaikymas ir publikos emocijos tik parodo, kad tokio tipo varžybos gali tapti labai populiariomis, ne tik JAV ar Jungtinėje Karalystėje, bet ir Lietuvoje.“ 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas