Arminas Jasikonis antrame Olandijos motokroso čempionato etape užėmė aštuntą vietą

Sekmadienį „Mill“ trasoje vyko 2-asis Olandijos motokroso čempionato etapas, kuriame startavo 3 lietuviai – Arminas Jasikonis MX2 klasėje, Nojus Gasiūnas bei Arnas Milevičius 85 kub. cm. klasėje.
Motokroso varžybos Olandijoje
Motokroso varžybos Olandijoje / Komandos nuotr.

Olandijai būdingoje smėlėtoje trasoje visi tikėjosi lengvos vietinio herojaus ir Pasaulio čempiono Jefrey Herlingso triumfo MX2 klasėje, tačiau sportininkas griuvo kvalifikacijoje ir po jos pasitraukė iš varžybų, pavadindamas jas pavojingomis. Visgi, kaip ir pirmajame etape, varžybose netrūko garsių sportininkų, kovojančių dėl prizinių vietų ir Pasaulio motokroso čempionate.

Kartu su Arminu Jasikoniu prie starto linijos stojo Romainas Febvre, Aglenas Coldenhoffas, Aleksandras Tonkovas ir kiti. Arminas, atstovaujantis lietuvišką „Steel Mustang Racing“ komandą, pirmajame važiavime buvo 11-as, antrajame finišavo 9-as ir bendroje įskaitoje užėmė 8-ąją vietą.

Komandos nuotr./Motokroso varžybos Olandijoje

Po dviejų etapų Arminas Olandijos čempionate užimą 9-ąją vietą, o nuo 6-tos vietos jį skiria vos pora taškų. Kaip sakė pats sportininkas, artimiausiu metu bus testuojama keletas pakeitimų motocikle, kas turėtų padėti važiuoti dar geriau: „Varžybomis esu patenkintas. Kvalifikacijoje gero rato įvažiuoti nepavyko, nes trasoje buvo daug nugriuvusių sportininkų ir teisėjai vis mojavo geltonomis vėliavomis (sportininkai privalo sulėtinti važiavimo tempą trasoje esant geltonoms vėliavoms). Pirmas važiavimas buvo vidutiniškas. Startavau 15-as, važiavimą baigiau 11-oje pozicijoje. Antrame važiavime iškart po starto patekau į griūtį ir išvažiavau vienas paskutinių. Visgi, pavyko aplenkti nemažai sportininkų ir finišavau 9-oje vietoje. Motociklas dar neveikia taip, kaip norėčiau, tačiau artimiausiu metu testuosime keletą pakeitimų, kurie turėtų leisti dar pagreitėti.“

MX2 klasėje nugalėjo G.Coldenhoffas, antras liko R.Febvre, trečias - jo komandos draugas A.Tonkovas.

Lietuviai taip pat startavo ir 85 kub. cm. klasėje, kur A.Milevičius pirmajame važiavime buvo 24-as, antrajame 16-tas ir bendroje įskaitoje užėmė 21-ą vietą. N.Gasiūnas pirmajame važiavime buvo 27-as, antrajame 31-as ir bendroje įskaitoje užėmė 34-ą vietą. Po šių varžybų tiek Arnas, tiek Nojus grįš į Lietuvą, kur ruošis gegužės 3-4 dienomis startuosiančiam Lietuvos motokroso čempionatui, kuris vyks šalia Rokiškio miestelio esančioje Ruopiškio trasoje.

85 kub.cm. klasėje nugalėjo Jago Geertsas, antras liko Roanas Van de Moosdijkas, o trečią vietą užėmė Sanderis Agardas-Michelsenas.

125 kub.cm. klasėje ir vėl nesulaikomas buvo jaunasis talentas Davy Pootjesas, antras liko Basas Vaessenas, trečias – Maxas Engelenas.

MX1 klasėje triumfavo Mike‘as Krasas, antrą vietą užėmė Toddas Watersas, o trečią – Marcas de Reuver.