Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 26, 13:21

Arūnas Gelažninkas ir Emilija Gelažninkienė: pirmasis startas ant keturių ratų

Du kartus Dakaro ralio nugalėtojas „vienišių“ klasėje, 21 kartą Lietuvos čempionas ir daugybę titulų turintis profesionalus lenktynininkas Arūnas Gelažninkas pristabdė karjerą motociklų sporte. Jis, bent iki rudens, sėdasi į bagį. Tačiau ne prie vairo, o į šturmano kėdę. Šį sekmadienį – pirmasis startas Breslau ralyje.
Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas startuoja Bresau ralyje
Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas startuoja Bresau ralyje / Armando Knezio nuotr.

Kodėl Arūnas Gelažninkas persėdo į motobagį

„2022 m. Dakaro ralio metu ir per 21 metus gautos traumos paliko pėdsaką. Pusę Dakaro ralio važiavau skausme, nors vartojau ir vaistai nuo skausmo, man buvo daromi masažai ir pan., tačiau to neužteko.

Grįžęs po Dakaro ralio iškart apsilankiau pas gydytojus, labai greitai ir labai lengvai suradome priežastis ir sprendimą. Profesionaliems startams reikalinga bent pusės metų pertauka. Aš ir toliau treniruojuosi, bet švelnesniu režimu. O kol šiek tiek ilsiuosi, su komanda susigalvojome naują iššūkį. Štai kodėl mes kartu su Emilija esame mūsų pirmo bendro starto tiesiojoje“, – pasakojo sportininkas.

VIDEO: Emilija Gelažninkienė su Arūnu Gelažninku startuoja Breslau ralyje ir ruošiasi Dakarui

Nuo dviejų – prie keturių, taip Orion Dakar team galėtų pavadinti šį varžybinį laikotarpį. Varžybos Indijoje, treniruotės Dubajuje, pirmas kartas su bagiu dykumoje, bagio įsigijimas Lietuvoje, kryptingos treniruotės prasidėjusios iškart. Komanda džiaugiasi, kad pakeisti planai ne tik, kad nenuliūdino esamų partnerių ir fanų, o dar pritraukė ir naujų.

„Be galo džiaugiuosi, kad mūsų mintis persėsti į kitą transportą, sulaukė tiek daug palaikymo. Tai yra mano kaip vairuotojos ir Arūno kaip šturmano debiutas. Iškart radome partnerius, kurie palaikė mus 100 proc. pirmame žingsnyje ir prisijungė prie komandos“, – džiaugiasi Emilija Gelažninkienė.

„Jei nors vienas langas užsidaro, galime atrasti daugybę kitų. Vienas iš jų sena svajonė ir kažkada aptarti planai. Aš visada svajojau, kad noriu išmokti vairuoti sportinį bolidą, Arūnas pajuokaudavo, kad galėtų vieną dieną išbandyti šturmano vietą. Dabar tam puiki proga, mes neturime ko laukti, turime išnaudoti laiką“, – tęsė Emilija Gelažninkienė.

„Prieš porą metų man gimė mintis pasisiūlyti būti šturmanu Antanui Juknevičiui, tuo metu jis planavo dalyvauti Abu Dhabi vykstančiame pasaulio ralio etape. Antanas taip pat manė, kad tai būtų nebloga mintis. Planų neįgyvendinome, tačiau idėja taip ir liko mano mintyse“, – prisiminimais dalijasi A. Gelažninkas

Orion Dakar team ir AG Dakar school motociklų komandai Breslau šį kartą atstovaus Saulius Klevinskas, Tomas Marcinkevičius bei Modestas Siliūnas, planuojantis startuoti ateinančiame Dakaro ralyje.

Didžiausiame Europos ralyje Breslau prie prologo starto linijos stos jau šį sekmadienį, birželio 26 dieną. Prologo metu visų klasių dalyviai išsiaiškins starto pozicijas.

Breslau ralis šiais metais pritraukė daugybę dalyvių startuojančių Cross Country kategorijoje, užsiregistravusių motociklų klasės dalyvių – 46, SSV (bagių) didžiausia grupė – čia dalyvių 69, viso numatoma pritraukti 227 dalyvius startuojančius sportinėse klasėse. Breslau ralį mėgsta ir Discovery klasės dalyviai, čia taip pat startuoja solidus skaičius ekstremalaus užsiėmimo entuziastų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas