Aštuntajame Dakaro ralio etape – prancūzo bei čiliečio pergalės (nuotraukos, video)

Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio aštuntąjį etapą, kurio greičio ruožą sudarė 472 km, sekmadienį laimėjo prancūzas Stephane'as Peterhanselis su BMW – 5 valandos 6 minutės bei 5 sekundės.
S.Peterhanselis laimėjo aštuntą ralio etapą
S.Peterhanselis laimėjo aštuntą ralio etapą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antras finiše buvo ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“), nugalėtojui pralaimėjęs 45 sekundes.

Trečias finišavo amerikietis Markas Milleris („Volkswagen“), kurį nuo prancūzo skyrė 1 min. bei 7 sek., o Dakaro ralio nugalėtojo titulą ginantis PAR lenktynininkas Ginielis De Villiersas („Volkswagen“) buvo ketvirtas.

VietaSportininkas (šalis)KomandaLaikas
1.Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija)BMW5 val. 06 min. 05 sek.
2.Carlosas Sainzas (Ispanija)Volkswagenatsiliko 45 sek.
3.Markas Milleris (JAV)Volkswagen1:07
4.Ginielis De Villiersas (PAR)Volkswagen4:01
5.Nasseras Al-Attiyahas (Kataras)Volkswagen4:17

Bendroje automobilių klasės įskaitoje prancūzas S. Peterhanselis iš penktosios vietos pakilo į ketvirtąją, o G.De Villiersas – į devintąją poziciją iš dvyliktosios.

Bendroji įskaita
1.Carlosas Sainzas (Ispanija)Volkswagen31 val. 28 min. 13 sek.
2.Nasseras Al-Attiyahas (Kataras)Volkswagenatsilieka 14 min. 35 sek.
3.Markas Milleris (JAV)Volkswagen22:28
4.Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija)BMW2:02:25
5.Guerlainas Chicheritas (Prancūzija)BMW2:24:13

Motociklų klasėje pergalę aštuntajame etape iškovojo čilietis Francisco Lopezas su „Aprilia“, 42 sekundėmis aplenkęs nugalėtojo titulą ginantį ispaną Marcą Comą (KTM) ir beveik pusantros minutės norvegą Palą Ullevalseterį (KTM).

1.Francisco Lopezas (Čilė)Aprilia5:29:25
2.Marcas Coma (Ispanija)KTMatsiliko 42 sek.
3.Palas Ullevalseteris (Norvegija)KTM1:22
4.Davidas Fretigne (Prancūzija)Yamaha3:19
5.Cyrilas Despres (Prancūzija)KTM6:43

Bendrojoje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojo penktas sekmadienį finišavęs prancūzas C.Despres, o M.Coma po jam skirstos nuobaudos po septintojo etapo kol kas tik devynioliktas.

1.Cyrilas Despres (Prancūzija)KTM33 val. 46 min. 21 sek.