Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 30d. 16:05

Auganti kartingo bendruomenė baigė šių metų sezoną

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Daugiau nei 200 įvairaus amžiaus lenktynininkų šiemet dalyvavo šešiuose BMW Lietuvos kartingo čempionato etapuose ir drauge vykusiose kitose lenktynių serijose, rašoma pranešime.

Dar prieš keletą metų 50 sportininkų būrys varžybose būdavo jau nemažas, tačiau sėkmingai buvo pasiekta ir peržengta 100 lenktynininkų riba, o pasibaigęs sezonas visomis prasmėmis buvo rekordinis: tokio masiškumo augimo nebuvo per visą nepriklausomybės laikotarpį, o kartingas tapo bene sparčiausiai augančia automobilių sporto šaka.

Todėl nieko stebėtino, kad federacijos ir čempionato vardo partnerės – BMW atstovybės – saloną užpildė didžiulis būrys sportininkų, jų artimųjų, trenerių, mechanikų, komandos vadovų, varžybų organizatorių.

2021 metų Lietuvos čempionato kalendoriuje buvo 6 etapai: varžybos prasidėjo Vilniuje, Plytinės kartodrome, du etapai vyko Anykščiuose, sportininkus priėmė Smalininkų kartodromas, o bene didžiausia šių metų naujovė buvo varžybos Šiaulių darbo rinkos mokymo centro bazėje Kuršėnuose. Jau keletą pastarųjų metų naujų trasų Lietuvoje nebuvo, o lenktynės Kuršėnuose daugeliui paliko labai gerus įspūdžius.

Iš viso šiemet čempionate dalyvavo per 200 lenktynininkų, komandų įskaitoje taškus rinko net 19 komandų. „Toks augimas mus labiausiai ir džiugina. Labai ryškių pergalių tarptautinėse arenose Lietuvos sportininkams šiemet iškovoti nepavyko, tačiau matome išties didelį potencialą, - sako Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Karolis Šikšnelis. – Jau nuo ankstyvo pavasario, kai išdavėme pirmąsias tarptautines licencijas, buvo matoma, jog dalis lenktynininkų savo tobulėjimo kelią mato užsienyje: kai varžybose, pavyzdžiui, Italijoje, patenki tarp geriausių 20 ar 30 sportininkų, suprantu, kad buvo įdėta labai daug darbo ir treniruočių. Būtent tie lenktynininkai, kurie nuolat dalyvauja tarptautinėse varžybose, ir tobulėja ryškiausiai. Mane, kaip federacijos prezidentą, labiausiai džiugina tai, kad lyderių greitėjimas verčia pasitempti ir kitus – šiemet buvo užfiksuotas ne vienas Lietuvos kartodromų rekordas, o tai rodo, kad sportininkų meistriškumas ir greitis auga“.

Elegantiškai pasipuošusios sezono pabaigtuvių šventėje spindėjo merginos. „ARTkart“ lenktynių serijos bronzine prizininke tapo Joana Survilaitė, o Vanesa Šilkūnaitė ir Andrėja Vibriantytė už nugaros šiemet paliko visus vaikinus: Andrėja tapo Lietuvos čempione OK klasėje, o Vanesa nugalėjo „Rotax Max Lithuania Challenge“ varžybų „Rotax Micro“ įskaitoje. „Man labai patinka greitis ir lenktynės. Žinau, kad kai kurie berniukai iš principo pirmiausiai stengiasi kovoti su manimi: jiems gal kiek nejauku, kad už juos greičiau važiuoja mergaitė. Tačiau jaučiu didelį norą tobulėti, man sekasi, o pergalės reikalauja daug kasdienio darbo“, - prisipažino šalies čempione tapusi A. Vibriantytė.

Kad kartingas tikrai nėra tik jaunuolių sportas, šiemet patvirtino itin sparčiai populiarėjusios vyresnių lenktynininkų kovos. Pavyzdžiui, į „KZ2 Masters“ klasę įsitraukė ne vienas naujas veidas, techniką šiemet išbandė žinomas ralio meistras Deividas Jocius, o čempionu tapęs Šarūnas Vaškelis pripažino, kad būtent jų klasėje konkurencija buvo bene rimčiausia: „Prieš paskutinį čempionato etapą visi skaičiavome galimus variantus: padėtis turnyro lentelėje buvo labai paini, todėl iki pat paskutinio čempionato posūkio reikėjo kovoti iš visų jėgų. Viskas baigėsi tuo, kad mūsų klasės prizininkai vienas nuo kito atsiliko tik vienu tašku“.

2020 metais šios klasės Lietuvos čempionas Vytautas Surdokas sakė, kad kartingo virusu užsikrėtę lenktynių mėgėjai tikrai nelinkę trauktis: „Mes matėme, kaip važiuoja mūsų tėvai, patys įsitraukėme į lenktynes, o dabar kovas tęsia mūsų atžalos. Aišku, mes irgi neliekame nuošalyje. Todėl tikrai labai smagu matyti, kaip auga mūsų bendruomenė, tai žada dar įdomesnes varžybas ateityje“, - sakė žinomas sportininkas.

Šiltuoju metų laiku vykę etapai baigėsi, tačiau sportininkai poilsiui laiko daug tikrai neturės, nes jau 2022-ųjų pradžioje planuojama surengti 3 žiemos taurės etapus.

2021 m. BMW Lietuvos kartingo čempionato rezultatai

Micro

 1. Emilis ČAPKAUSKAS Paške Racing
 2. Kristupas STASIONIS SJMotorsport
 3. Dovydas JABLONSKIS Paške Racing

Mini

 1. Markas ŠILKŪNAS RB Racing
 2. Linas VOLUNGEVIČIUS Dream 2 Drive
 3. Simas BACIUŠKA SIUSKPIGIAU.LT – Pilėnai Racing

OK Junior

 1. Adrijus RIMKEVIČIUS Rimkenzo motorsport
 2. Edgaras KELMAS Paške Racing
 3. Domantas KNYVA Dream 2 Drive

OK

 1. Andrėja VIBRIANTYTĖ Auteks racing
 2. Ainis KLIMAVIČIUS SJMotorsport
 3. Jokūbas BAGDONAVIČIUS SJMotorsport

KZ2

 1. Justas JONUŠIS Lenktynių Linija Driver Management
 2. Andrejus APOČKINAS Lenktynių Linija Driver Management
 3. Vilius REŠKEVČIUS Baltic Karting Academy Racing

KZ2 Masters

 1. Šarūnas VAŠKELIS NSL Racing
 2. Vytautas SURDOKAS SIUSKPIGIAU.LT – Pilėnai Racing
 3. Robertas SAVEIKIS Dream 2 Drive

Komandos

 1. SJMotorsport
 2. Paške Racing
 3. Dream 2 Drive

2021 m. Rotax Max Lithuania Challenge rezultatai

Rotax Micro

 1. Vanesa ŠILKŪNAITĖ
 2. Adrians TIONS
 3. Jokūbas VAŠKELIS

Rotax Mini

 1. Dovydas GUDELEVIČIUS
 2. Tomas RUDOKAS
 3. Toms STRELE

Rotax Junior

 1. Alexander SKJELTEN
 2. Edgars VILCANS
 3. Maxim SHCHURKO

Rotax DD2

 1. Krists ZIDERS
 2. Patriks Noels LOCMELIS
 3. Martynas MORKIS

Rotax DD2 Masters

 1. Mykolas MAZINAS
 2. Vytenis SVITOJUS
 3. Kristaps MIETULIS

2021 m. ARTkart taurės rezultatai

 1. Tautvydas SVIKLAS
 2. Andrius AUSTINSKAS
 3. Joana SURVILAITĖ

2021 m. Baltic Karting Academy taurės rezultatai

Briggs Mini

 1. Lukas Gabrielius ULDUKIS
 2. Gustas RADAVIČIUS
 3. Vėjas BUCHINCEVAS

Briggs Junior

 1. Džiugas BUDRYS
 2. Nojus GRIGARAVIČIUS
 3. Luka DUBIANSKIJ

Briggs Master

 1. Mantas SAMULIONIS
 2. Mindaugas VAIČIŪNAS
 3. Vaidas MIČIŪDA

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 1 Kartingai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas